Popularny: 2100 odsłonInformacje1 kwietnia 2016, 21:43,

Pokolenia - wystawa z sercemW galerii Miejskiego Domu Kultury odbył się dzisiaj wernisaż wystawy Jacka i Natalii Antczaków - Pokolenia. Prywatnie artystów łączą powiązania rodzinne – Pan Jacek jest ojcem Natalii. Wystawa była z 2 powodów wyjątkowa. Po raz pierwszy w galerii gostynińskiego MCK-u wystawione zostały abstrakcje. Artyści postanowili oddać swoje prace na cele charytatywne.Twórczość Jacka ma znamiona otwartego interpretacyjnie, niekonwencjonalnego malarstwa zawartego głównie w czysto plastycznych formach wyrazu. Chwała autorowi za to, że wciągnął w te gry plastyczne swą córkę Natalię – tak twórczość artysty ocenia Paweł Tencer.

Główny zainteresowany wyjaśniając tytuł wystawy mówił o jego wielowymiarowości. Określił go jako kolejny etap swej twórczości i młodych zdolnych artystach którzy następują po sobie.

Zachęcał również do zakupu obrazów z których pieniądze zostaną przekazane na sfinansowanie wakacji dzieciom z Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostyninie.

Dar serca artysty został doceniony przez dyrektor Domu Dziecka w Gostyninie Monikę Kuźnicką, która złożyła serdeczne wyrazy podziękowania.

Wieczór uświetnił występ wokalny młodzieży z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

 

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie