zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (700 odsłon)

Policja alarmuje: nagminnie jeździmy nie zapinając pasów


UdostępnijWyniki przeprowadzonej kontroli były druzgocące

pasy kontrole

W dniu 6 lipca br. gostynińscy policjanci prowadzili akcję "Pasy". Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.


W czasie prowadzonej akcji mundurowi ujawnili 15 przypadków niekorzystania z pasów bezpieczeństwa, w tym 13 kierujących. Z uwagi na fakt, że w dalszym ciągu duża liczba osób korzystających z pojazdów nie używa pasów bezpieczeństwa działania będą cyklicznie powtarzane.

Policjanci przypominają, że korzystanie z pasów bezpieczeństwa znacząco zwiększa nasze szanse na uniknięcie poważnych obrażeń w przypadku zdarzenia drogowego. Za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa odpowiada osoba która tego obowiązku nie dopełniła.

Karą za prowadzenie samochodu bez zapiętych pasów bezpieczeństwa jest obecnie 100 zł mandatu i 2 punkty karne.

Kierowca jest zobowiązany upewnić się czy wszyscy w pojeździe mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Jeżeli tego nie zrobi, naraża się na kolejne 100 zł mandatu i 4 punkty karne.

W sytuacji kiedy kierowca upomniał pasażerów, aby zapięli pasy, a nie był świadomy, że osoby podróżujące nie zastosowały się do polecenia, to nie zapłaci mandatu. Wtedy to każdy pasażer, który nie zapiął pasów otrzyma mandat 100 zł.

Tematy:pasykontrole

Sprawdź też: Stacja Kontroli Pojazdów GostyninAdwokat GostyninKaraoke Gostynin

Komentarze


  • Nakaz zapinania pasa jest klasycznym przykładem ograniczenia mojej wolności, jako osoba dorosla chyba mam prawo sam decydować o sobie. Jeżeli kazemy za niezapiety pas to dlaczego nie kazemy za palenie papierosow które tez powodują choroby nowotworowe, picie alkoholu powodujące uzależnienia i wiele innych t.p.

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


Boisko w Lucieniu będzie nosiło imię Stefana Zbiega. W sobotę turniej jego pamięci
Boisko w Lucieniu będzie nosiło imię Stefana Zbiega. W sobotę turniej jego pamięci
Boisko w Lucieniu będzie nosiło imię Stefana Zbiega. W sobotę turniej jego pamięci

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij