Popularny: 700 odsłonInformacje9 lipca 2018, 12:37,

Policja alarmuje: nagminnie jeździmy nie zapinając pasów

Policja alarmuje: nagminnie jeździmy nie zapinając pasów

W dniu 6 lipca br. gostynińscy policjanci prowadzili akcję "Pasy". Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Wyniki przeprowadzonej kontroli były druzgocące


W czasie prowadzonej akcji mundurowi ujawnili 15 przypadków niekorzystania z pasów bezpieczeństwa, w tym 13 kierujących. Z uwagi na fakt, że w dalszym ciągu duża liczba osób korzystających z pojazdów nie używa pasów bezpieczeństwa działania będą cyklicznie powtarzane.

Policjanci przypominają, że korzystanie z pasów bezpieczeństwa znacząco zwiększa nasze szanse na uniknięcie poważnych obrażeń w przypadku zdarzenia drogowego. Za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa odpowiada osoba która tego obowiązku nie dopełniła.

Karą za prowadzenie samochodu bez zapiętych pasów bezpieczeństwa jest obecnie 100 zł mandatu i 2 punkty karne.

Kierowca jest zobowiązany upewnić się czy wszyscy w pojeździe mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Jeżeli tego nie zrobi, naraża się na kolejne 100 zł mandatu i 4 punkty karne.

W sytuacji kiedy kierowca upomniał pasażerów, aby zapięli pasy, a nie był świadomy, że osoby podróżujące nie zastosowały się do polecenia, to nie zapłaci mandatu. Wtedy to każdy pasażer, który nie zapiął pasów otrzyma mandat 100 zł.


Napisz komentarz

Komentarze

realista, 11 lipca 2018
Nakaz zapinania pasa jest klasycznym przykładem ograniczenia mojej wolności, jako osoba dorosla chyba mam prawo sam decydować o sobie. Jeżeli kazemy za niezapiety pas to dlaczego nie kazemy za palenie papierosow które tez powodują choroby nowotworowe, picie alkoholu powodujące uzależnienia i wiele innych t.p.
Popularny: 700 odsłonInformacje9 lipca 2018, 12:09,

Boisko w Lucieniu będzie nosiło imię Stefana Zbiega. W sobotę turniej jego pamięci

Boisko w Lucieniu będzie nosiło imię Stefana Zbiega. W sobotę turniej jego pamięci

W najbliższą sobotę (14 lipca br.) na stadionie w Lucieniu zostanie rozegrany I Turniej Pamięci zmarłego pod koniec lutego wiceprezesa klubu sportowego Błyskawica Stefana Zbiega.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Stefan Zbieg do końca życia był związany z klubem Błyskawica Lucień

Ś.P. Stefan Zbieg był trenerem grup młodzieżowych oraz asystentem pierwszego szkoleniowca seniorów Artura Szulwacha oraz trenerem juniorów młodszych U-16. Był autorytetem dla młodzieży i seniorów trenujących w klubie, od samego początku założenia, czyli od 1999 roku, związany z klubem Błyskawica Lucień.

Turniej rozpocznie się o godzinie 10tej od nadania boiska w Lucieniu imienia Stefana Zbiega.


Napisz komentarz

Komentarze

Ilona, 12 lipca 2018
Zaslużyl na takie wyróżnienie.
Dodaj ogłoszenie