Popularny: 800 odsłonInformacje9 lipca 2018, 12:37,

Policja alarmuje: nagminnie jeździmy nie zapinając pasów

Policja alarmuje: nagminnie jeździmy nie zapinając pasów

W dniu 6 lipca br. gostynińscy policjanci prowadzili akcję "Pasy". Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.


Udostępnij
Wyniki przeprowadzonej kontroli były druzgocące


W czasie prowadzonej akcji mundurowi ujawnili 15 przypadków niekorzystania z pasów bezpieczeństwa, w tym 13 kierujących. Z uwagi na fakt, że w dalszym ciągu duża liczba osób korzystających z pojazdów nie używa pasów bezpieczeństwa działania będą cyklicznie powtarzane.

Policjanci przypominają, że korzystanie z pasów bezpieczeństwa znacząco zwiększa nasze szanse na uniknięcie poważnych obrażeń w przypadku zdarzenia drogowego. Za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa odpowiada osoba która tego obowiązku nie dopełniła.

Karą za prowadzenie samochodu bez zapiętych pasów bezpieczeństwa jest obecnie 100 zł mandatu i 2 punkty karne.

Kierowca jest zobowiązany upewnić się czy wszyscy w pojeździe mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Jeżeli tego nie zrobi, naraża się na kolejne 100 zł mandatu i 4 punkty karne.

W sytuacji kiedy kierowca upomniał pasażerów, aby zapięli pasy, a nie był świadomy, że osoby podróżujące nie zastosowały się do polecenia, to nie zapłaci mandatu. Wtedy to każdy pasażer, który nie zapiął pasów otrzyma mandat 100 zł.

autor/źródło: KPP Gostynin

Napisz komentarz

Komentarze

realista, 11 lipca 2018
Nakaz zapinania pasa jest klasycznym przykładem ograniczenia mojej wolności, jako osoba dorosla chyba mam prawo sam decydować o sobie. Jeżeli kazemy za niezapiety pas to dlaczego nie kazemy za palenie papierosow które tez powodują choroby nowotworowe, picie alkoholu powodujące uzależnienia i wiele innych t.p.
Popularny: 800 odsłonInformacje9 lipca 2018, 12:09,

Boisko w Lucieniu będzie nosiło imię Stefana Zbiega. W sobotę turniej jego pamięci

Boisko w Lucieniu będzie nosiło imię Stefana Zbiega. W sobotę turniej jego pamięci

W najbliższą sobotę (14 lipca br.) na stadionie w Lucieniu zostanie rozegrany I Turniej Pamięci zmarłego pod koniec lutego wiceprezesa klubu sportowego Błyskawica Stefana Zbiega.


Udostępnij
Stefan Zbieg do końca życia był związany z klubem Błyskawica Lucień

Ś.P. Stefan Zbieg był trenerem grup młodzieżowych oraz asystentem pierwszego szkoleniowca seniorów Artura Szulwacha oraz trenerem juniorów młodszych U-16. Był autorytetem dla młodzieży i seniorów trenujących w klubie, od samego początku założenia, czyli od 1999 roku, związany z klubem Błyskawica Lucień.

Turniej rozpocznie się o godzinie 10tej od nadania boiska w Lucieniu imienia Stefana Zbiega.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Ilona, 12 lipca 2018
Zaslużyl na takie wyróżnienie.

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie