Popularny: 800 odsłonInformacje4 sierpnia, 13:54,

Pomoc żywnościowa 2014-2020 podprogram 2022Starostwo Powiatowe w Gostyninie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie przy współpracy z gminami Sanniki, Pacyna, Szczawin Kościelny oraz ze wsparciem MGOPS Sanniki, GOPS Pacyna i GOPS Szczawin Kościelny przeprowadziło kolejną akcję wydawania żywności związaną z programem „POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020. PODPROGRAM 2022.Program jest realizowany przy współpracy z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej w Warszawie W ramach POMOCY ŻYWNOŚCIOWEJ mogą być objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 1876, z późn. zm.), których dochód nie przekracza 220% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 1 707,20 PLN dla osoby samotnie gospodarującej i 1 320,00 PLN dla osoby w rodzinie”.

Program realizuje wsparcie osób potrzebujących w postaci darmowej pomocy żywnościowej. Pomoc realizowana będzie w kilku etapach. Aktualnie realizowany jest II etap w wyznaczonych na terenie gmin Sanniki,Pacyna i Szczawin Kościelny lokalizacjach.

Pan Arkadiusz Boruszewski – Starosta Gostyniński wraz z Wójtem Gminy Pacyna Panem Krzysztofem Woźniakiem wspierali pracowników PCPR Gostynin oraz pracowników GOPS Pacyna przy wydawaniu paczek żywnościowych dla potrzebujących z gmin Pacyna oraz Szczawin Kościelny. OSP Skrzeszewy udzieliło swojej remizy na jeden z punków wydawczych.

Wsparcie przy dostarczeniu paczek osobom, które nie mogły ze względów zdrowotnych odebrać w ramach swoich możliwości, zapewniła Pani Maria Wróblewska – Wicestarosta Gostyniński przy współpracy OSP Szkarada. Natomiast PDPS Czarnów zagwarantował magazyn żywnościowy.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Powiat Gostyniński

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie