Popularny: 1100 odsłonInformacje4 stycznia 2018, 00:29,

Ponad pół miliona dla Szkoły Podstawowej nr 5

Ponad pół miliona dla Szkoły Podstawowej nr 5

Mimo niewielkich korekt finansowych, których dokonali radni w zakresie inwestycji w placówki oświatowe nadal na oświatę i edukację przedszkolną przeznaczane są znaczne środki finansowe.

Przewiń w dół aby czytać dalejPrzykładem może być Szkoła Podstawowa nr 5. Na 2018 rok radni zabezpieczyli środki m.in. na zadanie pn. adaptacja pomieszczeń Szkoły Podstawowej nr 5 na potrzeby punktu przedszkolnego.

"Przeznaczyliśmy na to zadanie ponad 600 000zł. Kwota ta obejmuje zapłatę za zleconą do wykonania w 2017 roku dokumentację budowlaną oraz wydatki na przebudowę istniejących pomieszczeń na dwie sale zajęć i pomieszczenia sanitarno-gospodarcze dla potrzeb punktu przedszkolnego na parterze budynku" – poinformowała nasz portal radna IdG Martyna Doral.


Napisz komentarz

Komentarze

Nick, 4 stycznia 2018
Przydałoby się tam boisko i plac zabaw dla przedszkolaków.
Popularny: 1700 odsłonInformacje4 stycznia 2018, 00:07,

Miało nie być konkursu a jest. Powiat po raz czwarty szuka... sekretarza

Miało nie być konkursu a jest. Powiat po raz czwarty szuka... sekretarza

Starostwo Powiatowe ogłosiło konkurs w celu wyłonienia osoby na stanowisko sekretarza. Poprzedni Janusz Brudnowski zrezygnował w ubiegłym 2017 roku i jest to czwarty w ciągu trzech lat nabór na stanowisko sekretarza.

Przewiń w dół aby czytać dalej


"Starosta nie przewiduje w najbliższym czasie przeprowadzenia postępowania i naboru na stanowisko Sekretarza" – przekazał Andrzej Wiśniewski, Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa w grudniu ubiegłego roku. Jak widać rzeczywistość okazała się inna, gdyż już z nowym rokiem 2018 ukazało się ogłoszenie o naborze.

Wymagania na sekretarza jak w poprzednich konkursach, czyli niezbędne dla każdej funkcji publicznej obywatelstwo polskie, pełna zdolność do czynności prawnych i korzystanie w pełni z praw publicznych, brak skazania prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne a ponadto kandydat powinien posiadać wykształcenie wyższe magisterskie o kierunku prawo, administracja lub zarządzanie i marketing, co najmniej czteroletni staż pracy na stanowisku urzędniczym, znajomość przepisów regulujących ustrój i kompetencje samorządu powiatowego a także koncepcja na funkcjonowanie powiatu gostynińskiego.

Ponadto dodatkowo kandydat wskazane jest aby dodatkowo posiadał umiejętność kierowania i pracy w zespole oraz kreatywność i bycie dyspozycyjnym, posiadać dobrą organizację pracy własnej i samodzielność odporność na stres umiejętność szybkiego reagowania i podejmowania decyzji, prawo jazdy kategorii B, posiadać umiejętność obsługi komputera oraz znać w stopniu komunikatywnym język angielski bądź niemiecki.

Pierwszy konkurs ogłoszono w kwietniu 2014 roku, nie przyniósł wyłonienia odpowiedniego kandydata, w drugim konkursie z kwietnia 2016 roku kandydaci nie spełnili wymagań, dopiero przy trzecim konkursie z końca 2016 roku wyłoniono sekretarza, wspomnianego Janusza Brudnowskiego, mającego wieloletnie doświadczenie w pracy w ARiMR i Urzędzie Gminy Gostynin, który jednak jesienią ubiegłego roku pracy przestał pełnić funkcję sekretarza.

Szczegóły dotyczące wymagań na stronie BIP Starostwa


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie