Popularny: 3000 odsłonInformacje21 maja, 13:22,

Poszukiwali sprawców kradzieży, a znaleźli plantację konopi


Nielegalną hodowlę ujawniono w trakcie policyjnych czynności związanych z serią kradzieży z włamaniem i kradzieżami na terenie gm. Pacyna i Szczawin Kościelny

Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP W Gostyninie oraz policjanci PP w Pacynie w trakcie wykonywania czynności w związku z serią kradzieży z włamaniem i kradzieżami na terenie gm. Pacyna i Szczawin Kościelny doprowadzili do zlikwidowania plantacji konopi.Skrupulatna praca  kryminalnych, oraz policjantów PP w Pacynie doprowadziła do zatrzymania 30-letniego mieszkańca gminy Gąbin, oraz 27-letniego i 28 - letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego. Mężczyźni dokonali kradzieży mienia wobec jednego z mieszkańców gminy Pacyna. Szybko udało się wytypować sprawców przestępstwa, u jednego ze sprawców 30- letniego mężczyzny policjanci ujawnili przedmioty pochodzących z kradzieży, oraz 6 sadzonek ziela konopi i susz roślinny.

Nie jest to jedyny sukces gostynińskich policjantów. Stróżom prawa udało się zatrzymać sprawców przestępstwa które miało miejsce na przełomie miesiąca marca i kwietnia. Sprawcami okazali się być 27- letni i 28-letni mieszkańcy gminy Szczawin Kościelny. Mężczyźni dokonali między innymi kradzieży elektronarzędzi, sprzętu elektronicznego z terenu gminy Pacyna. W toku przeszukania u 27 – letniego sprawcy policjanci ujawnili profesjonalną uprawę 9 krzewów ziela konopi.           

Ujawnione krzewy konopi, środki odurzające, oraz przedmioty pochodzące z kradzieży zostały zabezpieczone. Sprawcy przestępstw trafili do policyjnego aresztu, a następnie zostali doprowadzeni do prokuratury gdzie zostały im przedstawione zarzuty. Mężczyźni staną przed sądem, który zadecyduje o ich losie.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: KPP Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie