Popularny: 9600 odsłonInformacje12 marca, 15:27,

Powiat gostyniński: 16 osób objętych nadzorem epidemiologicznym

Powiat gostyniński: 16 osób objętych nadzorem epidemiologicznym
Sanepid w Gostyninie

Udostępnij 91
Gostyniński Sanepid przedstawił sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu gostynińskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2

Gostyniński Sanepid przedstawił sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu gostynińskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.Stan danych na godzinę 14.00 w dniu  12.03.2020 r.

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 16

Nadzór epidemiologiczny dotyczy osób zdrowych, które jednak np. wróciły zza granicy, z miejsc szczególnie zagrożonych. Nadzór taki prowadzony jest przez sanepid. Osoby takie nie mają objawów choroby, ale przez 14 dni powinny kontrolować swój stan zdrowia, m.in. codziennie mierzyć temperaturę ciała oraz zwracać uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).)

- liczba osób objętych kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 0

- liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 0

Przypominamy, że wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/zdrowie

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. 

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

baf, 12 marca
Pewnie lekarze którzy wrócili z Włoch i jak by nigdy nic poszli leczyć ludzi gdzie odpowiedzialność.
Dodaj ogłoszenie