Popularny: 3500 odsłonInformacje30 lipca 2019, 09:54,

Zagrożenie ASF w powiecie gostynińskim

Zagrożenie ASF w powiecie gostynińskim

Udostępnij 8
Co to oznacza dla rolników?

W każdej chwili może zapaść decyzja o objęciu powiatu płockiego czerwoną strefą Afrykańskiego Pomoru Świń - informuje Radio dla Ciebie. Gdyby do tego doszło, powiat gostyniński zostałby objęty strefą żółtą.Żółta strefa została wprowadzona w powiecie płockim w ubiegłym tygodniu po znalezieniu martwego dzika w miejscowości Drwały w powiecie płockim. Co będzie oznaczało wprowadzanie strefy czerwonej?

– Wzmożone kontrole i badanie zwierząt hodowlanych. Będzie trzeba pobierać krew przed wysyłką świń do rzeźni, tudzież przemieszczanych do innych gospodarstw. Są pewne rygory związane z tym, że od pobrania krwi do wysyłki nie może minąć więcej niż siedem dni – mówi Marek Sankiewicz, płocki Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Po wprowadzeniu czerwonej strefy rolnicy będą musieli dbać o to, aby odseparować zwierzęta hodowlane od zwierząt dziko żyjących. Ze względu na to, że wirusa można przywieźć do gospodarstwach na kołach maszyn rolniczych lub na obuwie, konieczne będzie stosowanie mat dezynfekcyjnych.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

GRAJEK, 30 lipca 2019
SKONCZIE Z GŁUPOTAMI ZBADAĆ TRZEBA TYCH CO TON USTALAJĄ I ŻYWCZCA Z ZAGRANICY
GRAJEK, 30 lipca 2019
PIERSZY DO BADANIA B INSPEKTOR KTO WYMYŚLA TAKIE BZDURY SKORO SPROWADZAMY OD DŁUGIEGO CZASU MIĘSO Z CZERWONEJ STRERFY
Dodaj ogłoszenie