InformacjeGorący temat (800 odsłon)

Prezes MPK tłumaczy się z sobotniej awarii wodociągu


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

awaria wodociągu Władysław Dziachan MPK

Po kolejnej w ostatnim czasie awarii sieci wodociągowej w Gostyninie, prezes MPK Władysław Dziachan wydał oświadczenie, w którym wyjaśnia jej przyczyny.


"W sobotę 10.02.2018 r. doszło do poważnej awarii głównego kolektora wodociągowego prowadzącego ze stacji uzdatniania przy ulicy Kolonia w kierunku miasta. Brygada awaryjna MPK od rana przystąpiła do pracy i problem został zażegnany w ciągu kilku godzin. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Gostyninie Sp. z o.o. informuje, że na bieżąco dokłada wszelkich starań dla zapewnienia ciągłej dostawy wody dla mieszkańców Gostynina. Awarie występują sporadycznie i nie da się ich zupełnie wyeliminować, jednak w ostatnim okresie występują odczuwalnie częściej ze względu na stan starzejącej się sieci wodociągowej, a także warunki atmosferyczne. Częstość występowania tego typu problemów jest mocno skorelowana ze stanem podglebia, im bardziej błotniste, tym gorzej. Zwykle przystępujemy do usuwania awarii niezwłocznie po zgłoszeniu problemu. Grupa awaryjna dyżuruje non stop, a w przypadku wystąpienia awarii pracuje 24 godziny na dobę, także w dni świąteczne oraz weekendy. W toku prac często występuje konieczność wynajmu sprzętu specjalistycznego, a pracownicy pracują w ekstremalnie uciążliwych warunkach.

W ostatnim czasie Zarząd Spółki podjął działania zmierzające do zapewnienia dostaw wody z awaryjnego ujęcia w przypadku awarii na odcinku SUW Kolonia w kierunku miasta. Jednak w przypadku poważnej awarii na magistralnym odcinku sieci, bardzo trudno jest zapewnić odpowiednie ciśnienie wody. Wtedy rzeczywiście może się zdarzyć, że na czwartym piętrze w niektórych częściach miasta ciśnienie jest niewystarczające.

W ostatnich dwóch latach Spółka przeprowadziła modernizację większości przepompowni ścieków, co znacznie zmniejsza częstotliwość awarii na sieci kanalizacyjnej. Na bieżąco kupujemy nowe elementy wyposażenia, np. urządzenie do lokalizacji rur podziemnych do głębokości 4 m. Bieżący plan inwestycyjny przewiduje zakup drugiej koparki, co znacząco usprawni pracę grupy awaryjnej.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. przeprasza wszystkich mieszkańców Gostynina za wszelkie niedogodności związane z nierytmiczną dostawą mediów i prosi o wyrozumiałość. Podejmujemy szereg działań, aby te niedogodności zdarzały się jedynie sporadycznie, jednak nie da się całkowicie im zapobiec. Awarie występują we wszystkich miejscowościach, mających sieć wod-kan i zapewne będą się zdarzać w przyszłości, w jakimś stopniu jest to zjawisko niezależne od naszych bieżących wysiłków."

Władysław Dziachan
Prezes Zarządu

Tematy:awariawodociąguWładysław DziachanMPK

Sprawdź też: Diagnostyka komputerowa GostyninMontaż instalaci gazowych LPG GostyninPrawo jazdy Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


  • Historia kołem się toczy. DOKŁADNIE w tę samą sobotę lutego 11.02.2017r. była analogiczna awaria w tym samym miejscu. Znaczy się złośliwość przedmiotów. Rozumiemy i wybaczamy.

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


NIE-bezpiecznie na drogach. Statystyki przerażają
NIE-bezpiecznie na drogach. Statystyki przerażają
NIE-bezpiecznie na drogach. Statystyki przerażają

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij