Artykuł partnerski12 października, 09:09,

Producent znaków drogowych - Firma Tioman

Producent znaków drogowych - Firma Tioman

Udostępnij
W ofercie firmy dostępne są także produkty małej architektury miejskiej

Firma Tioman Sp. z o. o. zostałą założona w 1998 roku, a jej działalność skutecznie wpływa na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Zajmuje się ona produkcją znaków drogowych, a także innych przedmiotów i elementów, które stosuje się w trakcie organizacji ruchu drogowego. Przedsiębiorstwo wciąż się rozrasta i rozszerza swoją działalność. W swojej ofercie posiada także m.in. znaki aktywne, barierki wygrodzeniowe oraz mała architekturę miejską.


Znaki drogowe producent 

Producent znaków drogowych Tioman w swojej ofercie zawiera znaki zakazu, nakazu, ostrzegawcze i informacyjne. Są one bardzo ważne dla ogólne bezpieczeństwa i pozwalają na sterowanie ruchem pieszych i pojazdów. Bez nich z pewnością panowałby wielki chaos, korki oraz dochodziłoby do większej ilości wypadków. 

Warto zaznaczyć, że w ofercie firmy dostępne są znaki wielkie, które umieszcza się na autostradach, duże znajdujące swoje zastosowanie na drogach ekspresowych, średnie typowe dla dróg powiatowych, małe dla dróg gminnych oraz znaki mini, które umieszcza się na słupkach przeszkodowych, czy wąskich uliczkach. Dzięki zastosowaniu różnych wymiarów, są one lepiej widoczne w określonych obszarach. 

Znaki aktywne 

Jak wspomniano wcześniej produkcja znaków drogowych to nie jedyne zadanie firmy Tioman. Kolejną grupą produktów, które można znaleźć w ofercie są znaki aktywne. Ustawia się je w miejscach, które są szczególnie niebezpieczne, aby zwrócić szczególną uwagę kierowców. Większość takich oznakować jest zasilana energią elektryczną. 

Na polskich drogach takie znaki są spotykane niezwykle często. Do najbardziej popularnych oznakować tego typu należą:

  • znaki, które wyświetlają dynamiczną prędkość pojazdu, 
  • aktywne tablice informacyjne, 
  • strzałki ostrzegawcze, strzałki świetlne z systemem samopionującym, 
  • znaki aktywne
  • podświetlany znak stop.

Firma Tioman produkuje znaki aktywne, które posiadają najbardziej wytrzymałe oświetlenie LED, dzięki któremu ilość pobieranego prądu jest mniejsza. Znaki mogą być wykorzystywane przez bardzo długi czas zarówno na stałe jak i okresowo. 

Barierki wygrodzeniowe 

Kolejną grupą produktów dostępnych w ofercie firmy Tioman są barierki wygrodzeniowe. Znajdują one zastosowanie w różnych sytuacjach. Można je spotkać np. przy chodnikach, drogach, ścieżkach rowerowych i w innych miejscach. Stawia się je dla ochrony uczestników ruchu. 

W ofercie firmy można znaleźć kilka rodzajów barierek wygrodzeniowych m.in. olsztyńskie, szczeblinkowe, przeciwbłotne, łańcuchowe, wygrodzeniowe kolejowe, trawnikowe i siatkowe. Stawia się je tam, gdzie konieczne jest zaznaczenie danego terenu. W niektórych miejscach takie barierki pełnią funkcję ochronną przed zabrudzeniami. 

Barierki wygrodzeniowe są także często stosowane w trakcie organizacji różnych imprez plenerowych, aby dany teren wyłączyć z ruchu. W tym celu najczęściej stosuje się barierki olsztyńskie lub siatkowe. 

Mała architektura miejska 

W ofercie firmy Tioman, dostępne są także produkty należące do tzw. małej architektury miejskiej. Są to elementy, które można spotkać niemal na każdym kroku jak np. wiaty przystankowe, ławki parkowe, kosze na odpady, czy stojaki na rowery. 

Można więc powiedzieć, że mała architektura to wszystkie elementy niewielkich rozmiarów, które spotykamy na ulicach naszych miast. Pełnią one nie tylko rolę ozdobną, ale także porządkują daną przestrzeń. Produkty oferowane przez firmę Tioman, wyróżniają się niezwykłą trwałością i dobrym wykonaniem, są one odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. 

Świat bez elementów małej architektury byłby mniej atrakcyjny i uporządkowany, dlatego z pewnością należy dbać o odpowiednie rozstawienie wszelkich elementów tego typu. 

autor/źródło: Marcin Piotrowicz

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie