1500 odsłonInformacje23 października 2020, 13:17,

Przeciwko Piekłu Kobiet

Przeciwko Piekłu Kobiet

Kobiety, Koleżanki, Matki, Córki, Mieszkanki Gostynina – ZAPROTESTUJMY!

Wczorajsza decyzja Trybunału Konstytucyjnego daje wyraz obranej przez ekipę rządzącą polityki odbierania praw kobietom. Zmiany legislacyjne, nie wspominając już, że są niekonstytucyjne, to godzą w prawa kobiet, budowane z takim trudem i mozołem w Polsce od ponad 200-stu lat.Każda myśląca i przewidująca osoba zdaje sobie sprawę, że w tych wyjątkowych czasach kiedy władze powinny skupić się na największym problemie jakim jest walka z efektami będącej w natarciu pandemii Covid-19, walczy z pełnoprawnymi OBYWATELKAMI naszego kraju, uderzając w najsłabsze i najwrażliwsze ogniwa, nie oferując żadnego wyboru, konsultacji, opieki i zabezpieczeń finansowych czy prawnych dla Tych w których to prawo uderzy! I co najważniejsze zabrane Nam - Kobietom zostało prawo do SAMOSTANOWIENIA, tym samym zostałyśmy ubezwłasnowolnione i okradzione z podmiotowości niczym June z utopijnej „Opowieści podręcznej”. Nasz kraj jest jednak krajem „wyjątkowym” gdzie fikcja staje się okrutną rzeczywistością.

Nie patrzmy na to co się dzieje bezwolnie!

Kobiety, Koleżanki, Matki, Córki, Mieszkanki Gostynina – ZAPROTESTUJMY!

Zapalmy znicz pod najbliższą siedzibą PiS w Płocku – start czarnego spaceru o godz. 18.00. na Starym Rynku w Płocku. To pogrzeb naszych praw.

Unikajmy tłumnego zgromadzenia, bądźmy w grupach maksymalnie kilkuosobowych, bądźmy w maseczkach i zachowajmy dystans.

Swoją obecnością dajmy wyraz naszej niezgody. Przyjdźmy w pokojowym nastawieniu. Nie będzie okrzyków, megafonu itd. To nie jest zgromadzenie.

18.00 zaczynamy spacerować o 19.00 rozchodzimy się do domów.

autor/źródło: Agnieszka Bartosiak - KOBIETA
Tematy:protest

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Nemo, 29 października 2020
Smutne... Z jednej strony słuszne w zamierzeniach i komentarzach decyzji tzw. TK działania. Z drugiej strony - wiele osób niedojrzałych wiekowo i psychicznie do takich działań wyszło na ulice. Konkluzja: prezes PiS osiągnął to, czego oczekiwał, tj. możliwość obarczenia odpowiedzialnością za wzrost zakażeń COVID-19 protestujących (nie bez ich nieświadomej pomocy).
to ja, 24 października 2020
pisiory zmarnowały ciężko wypracowany kompromis , boję się że doczekamy czasów kiedy aborcja będzie na życzenie , do czego doprowadzi wychylenie wahadła w skrajnie lewą stronę za kilka lat , w tym kraju wizjonerzy wymarli,rządzą tym krajem totalne miernoty bez kręgosłupa i odrobiny własnego zdania, słowo miernoty jest najdelikatniejszym ich określeniem
Dodaj ogłoszenie