Popularny: 3700 odsłonInformacje18 marca, 12:19,

Przedszkole nr 5 przeciwne strajkowi

Przedszkole nr 5 przeciwne strajkowi

W placówkach oświatowych na terenie powiatu gostynińskiego od kilku dni organizowane są głosowania w sprawie strajku w oświacie. Część wyników referendum wpłynęła już do Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gostyninie. Na blisko 20 podmiotów tylko w Przedszkolu nr 5 pracownicy opowiedzieli się przeciw strajkowi.


Udostępnij 15
Na blisko 20 podmiotów tylko w Przedszkolu nr 5 pracownicy opowiedzieli się przeciw strajkowi


Jak poinformował portal gostynin.info Andrzej Osiak prezes OZNP w Gostyninie za przeprowadzeniem referendum opowiedzieli się pracownicy: Biblioteki Pedagogicznej, Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie, Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie, Przedszkola nr 2, Przedszkola nr 4, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej w Białotarsku, Szkoły Podstawowej w Emilianowie, Szkoły Podstawowej w Lucieniu, Szkoły Podstawowej w Teodorowie, Szkoły Podstawowej w Pacynie, Szkoły Podstawowej w Sannikach, Szkoły Podstawowej w Osmolinie. Przeciwni strajkowi byli pracownicy Przedszkola nr 5.

Oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego czeka jeszcze na wyniki z 10 podmiotów. Ostateczne wyniki poznamy 25 marca br.

Przypomnijmy, że ogólnopolski strajk w oświacie planowany jest od 8 kwietnia. Termin strajku zbiega się z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami. 10, 11 i 12 kwietnia odbędzie się egzamin gimnazjalny, zaś 15, 16 i 17 kwietnia - egzamin ósmoklasisty.

autor/źródło: ralf / foto: Google Maps

Napisz komentarz

Komentarze

Dzik, 8 kwietnia
Nie którym wiosna i palma nie odbiła pełen szacunek dla waz som ludzie którzy dobro malucha cenione Błażej jak kasę dziękujemy
realista, 8 kwietnia
Sądziłem iż w naszym mieście będzie więcej myślących, bo żądania potrafi stawiać każdy a im głupszy tym będzie stawiał większe. Duże brawa dla przedszkola nr 5.
Rosadny, 20 marca
A w pozostałych placówkach, zgadnijcie, kto rządzi?
Popularny: 1800 odsłonInformacje18 marca, 10:32,

Przytuptali do pałacu...

W ciągu dwóch dni przez sannicki pałac przewędrowało ponad 70 Wesołych Tuptusiów. To najmłodsi członkowie sochaczewskiego przedszkola, które nosi tę wdzięczną nazwę.


Udostępnij 7
Wielka przygoda małych przedszkolaków

Dzieci robiły świece i miały lekcję muzyki – nieco inną niż we własnym przedszkolu. Lekki niepokój, ale i zaciekawienie wywołało zwiedzanie pałacu po ciemku, tylko z latarnią niesioną przez przewodniczkę. Już w trakcie okazało się, że nie ma w tym nic strasznego, za to można na wszystko spojrzeć inaczej.

Sochaczewskie przedszkolaki miały okazję posłuchać kilku utworów w wykonaniu goszczącego tego dnia w pałacu profesora Andrzeja Tatarskiego. Najmłodsze dzieci po raz pierwszy były na wycieczce, więc wrażeń miały dużo.

Przeczytaj też: Małgorzata Kożuchowska wystąpi w Sannikach

Kolejnego dnia w pałacu sannickim gościła młodzież ze szkoły w Młodzieszynie. Dla niej czekała lekcja pełna zagadek, a dodatkowy bodziec stanowiła symboliczna rywalizacja między grupami.

Młodzi ludzie musieli przeczytać list Chopina i rozgryźć zawarte w nim wskazówki prowadzące do otwarcia walizki kompozytora. To gra zespołowa, wymagająca koncentracji i skupienia. Po zwiedzaniu pałacu mogli udać się do parkowej altany grillowej, gdzie ze smakiem zjedli własnoręcznie upieczone kiełbaski

autor/źródło: ralf / Pałac Sanniki

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie