InformacjeGorący temat (3700 odsłon)

Przepełnienie i dwuzmianowość, czyli gostynińskie szkoły po reformie edukacji PiS


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

reforma edukacji

W wielu szkołach dyrekcje po reformie edukacji mają potężne problemy z pomieszczeniem uczniów. Dzieci kończą lekcje później niż rodzice pracę. Jak poinformowali nas czytelnicy naszego portalu, problem popołudniowych zajęć będących efektem przepełnienia, dotyczy także gostynińskich placówek.


Szkoły są przepełnione, bo doszły do nich klasy ósme, a rok wcześniej zostały w nich siódme. To efekt reformy edukacji, wprowadzanej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Jak informują nas czytelnicy, jedna z klas w gostynińskiej SP nr 3 ani razu nie zaczyna zajęć jak przystało tradycyjnie – o godzinie 8:00. Plan zajęć jest tak ułożony, że niekiedy zajęcia kończą się po godzinie 15:00.

Do tego nauczyciele podróżujący między szkołami, aby w pełni uzbierać etat a także uczniowie, którzy pokonać będą musieli drogę do szkoły lub ze w ciemnościach – gdy nadejdzie zima. O ile teraz jeszcze wczesną jesienią problem ten nie doskwiera, o tyle od listopada, gdy nastąpi powrót do czasu zimowego, zakończenie lekcji po 15:00 powodować będzie, że dzieci wracać będą do domów po zmroku.

- Dwuzmianowość to od początku roku szkolnego palący problem w podstawówkach. Szkoły są przepełnione, bo doszły do nich klasy ósme, a rok wcześniej zostały w nich siódme. Dzieci mają lekcje do późnego wieczora, a najgorzej jest w dużych miastach – informuje dziennik Gazeta Prawna.

Tematy:reforma edukacji

Sprawdź też: Wulkanizacja GostyninFizjoterapia GostyninHamburgery Gostynin

Komentarze


  • Ludzie ogarnijcie się. Zawsze były zadawane prace domowe i nikt nie robił z tego problemu. Teraz większość przyzwyczaiła się do "olewactwa" i liczą, że za łapówki ich dzieci będą najlepsze w szkole. Nie wszyscy nauczyciele są przekupni, dlatego sp5 jest tak niewygodna. Cóż, kto sam nie przykładał się do nauki, teraz wymaga teraz od dzieci. Przerost ambicji widać po rodzicach dzieci z sp3.

  • Tylko że gwarancją tegoż poziomu trójki przez ostatnie 25 lat był poprzedni dyrektor, który również już jest w piątce... czas pokaże i otworzy oczy tym którzy piszą o prestiżu. Tylko czy ten dotychczasowy prestiż pomoze w nauce, pracy domowej i rozwijaniu talentów dzieciom siedzącym w szkole od 7 do 17... Oby tak bo bardzo im współczuję.

  • Ta reforma zalewskiej to jedno wielkie bagno, jak uczeń może w rok przerobić dwa lata nauki, dzieci są zestresowane, nie mają czasu na zabawę, mówię o starszych klasach, późno kończą, dużo zadane, odrabianie lekcji nieraz trwa do 23,czego to żeśmy doczekali pod rządami pisiorow

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


O bezpiecznej drodze do przedszkola w Akademii Przedszkolaka [ZDJĘCIA]
O bezpiecznej drodze do przedszkola w Akademii Przedszkolaka [ZDJĘCIA]
O bezpiecznej drodze do przedszkola w Akademii Przedszkolaka [ZDJĘCIA]

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij