Informacje22 kwietnia 2021, 08:09,

Punkty zostają w Krakowie

Wisła Płock zajmuje 14. miejsce w tabeli

W ramach 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy Wisła Płock mierzyła się na wyjeździe z Cracovią. Niestety gospodarze wygrali to spotkanie 1:0 po bramce Marcosa Álvareza z rzutu karnego.

Od pierwszego gwizdka żadnej ze stron nie udało się znacząco przejąć inicjatywy. Po kilku minutach Marcos Álvarez zagrał mocną piłkę do Pelle van Amersfoorta, ale wyłapał to jednak czujny na przedpolu Krzysztof Kamiński. W odpowiedzi mieliśmy dośrodkowanie Mateusza Szwocha z rzutu rożnego. Wszystko zamykał Jakub Rzeźniczak. Doświadczony stoper uderzył jednak nieczysto, więc piłka minęła bramkę Cracovii. Później na chwilę przenieśliśmy się na naszą połowę, kiedy zablokowany został Luís Rocha. Wróciliśmy jednak do ataku, gdzie przed dobrą szansą na zdobycie bramki stanął wracający do składu Dušan Lagator. Niestety, po wrzutce Szwocha trafił prosto w rywala.

Po kwadransie gry swoimi umiejętnościami na linii wykazać się musiał Kamiński. Ivan Fiolić zagrał z rzutu wolnego do Ivána Márqueza, który świetnie główkował i o mały włos nie wyprowadził swojej drużyny na prowadzenie. Później mieliśmy jeszcze nieudaną próbę z dystansu Thiago oraz zbyt głębokie dośrodkowanie Cornela Râpy. Pod koniec pierwszej połowy raz jeszcze sprawdzona została czujność zasłoniętego nieco Kamińskiego, ponieważ z prawego skrzydła do środka zszedł Fiolić. Chorwat strzelił lewą nogą zza pola karnego, ale niezbyt groźne. Niestety, pod koniec pierwszej połowy w polu karnym Ángel García Cabezali sfaulował wprowadzonego z ławki Rivaldinho, a rzut karny pewnie zamienił na bramkę Álvarez.

Po zamianie stron tempo gry obu drużyn było raczej spokojne. Gospodarze starali się kontrolować przebieg spotkania, a Nafciarzom długo nie udawało się poważnie zagrozić bramce rywali. Najpierw mieliśmy bowiem dośrodkowanie Szwocha i zablokowany strzał głową Patryka Tuszyńskiego. Po kilku minutach Cillian Sheridan z lewej strony zagrywał w stronę Dawida Kocyły, ale młodzieżowy reprezentant Polski w ostatniej chwili został uprzedzony przez Rochę. Później Lukáš Hroššo wyłapał jeszcze niedokładne dośrodkowanie, którego nadawcą był Cabezali. Przy blisko siedemdziesiątej minucie dobrą interwencją popisał się Kamiński, który wyłapał odważną próbę Thiago z dalszej odległości. Na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem mieliśmy czerwoną kartkę. Ujrzał ją Cabezali, który... wcześniej został zdjęty z boiska i siedział już na ławce rezerwowych.

Zaraz potem mieliśmy drugą bramkę dla krakowian. Po stałym fragmencie gry zdobył ją Matej Rodin. Ostatecznie sędzia anulował to trafienie, gdyż Chorwat znajdował się na pozycji spalonej. Podopieczni Michała Probierza dalej jednak napierali, przez co i tak mogli podwyższyć prowadzenie. Celny strzał z daleka Sylwestra Lusiusza znakomicie wybronił jednak Kamiński, a następnie zablokowany został Jakub Kosecki. W samej końcówce Patryk Tuszyński wrzucał jeszcze w pole karne, gdzie zamknąć akcję starał się Szwoch. Naszemu najlepszemu asystentowi zabrakło jednak precyzji. W ostatniej akcji meczu dobrze po dograniu Giorgiego Merebashvilego główkował Mateusz Lewandowski, ale na nasze nieszczęście piłkę meczową wyłapał Hroššo.

Następne ligowe spotkanie Nafciarze rozegrają już w sobotę. 24 kwietnia zmierzymy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Początek o godzinie 15:00.

Cracovia - Wisła Płock 1:0 (1:0)

1:0 - Marcos Álvarez 42' (rz. k.)

Cracovia: 31. Lukáš Hroššo - 2. Cornel Râpă, 5. Iván Márquez, 88. Matej Rodin, 18. Luís Rocha - 19. Damir Sadiković, 6. Sylwester Lusiusz - 14. Ivan Fiolić (77', 17. Jakub Kosecki), 10. Pelle van Amersfoort (17', 7. Rivaldinho; 46', 8. Milan Dimun), 21. Thiago - 9. Marcos Álvarez (77', 77. Sebastian Strózik).

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński - 15. Kristián Vallo, 25. Jakub Rzeźniczak, 18. Alan Uryga, 24. Ángel García Cabezali (70', 10. Giorgi Merebashvili) - 9. Dawid Kocyła (70', 11. Piotr Pyrdoł), 14. Mateusz Szwoch, 94. Dušan Lagator, 7. Piotr Tomasik - 26. Cillian Sheridan (86', 37. Mateusz Lewandowski), 8. Patryk Tuszyński.

Żółte kartki: Thiago - Cabezali, Tuszyński, Tomasik.

Czerwona kartka: Cabezali (81', druga żółta, po zejściu z boiska).

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

autor/źródło: Wisła Płock