Popularny: 4100 odsłonInformacje30 czerwca 2017, 12:10,

Radni PiS przeciwko absolutorium dla Prezydenta Płocka. A w Gostyninie krytykowali tych, co nie głosowali „za”

Radni PiS przeciwko absolutorium dla Prezydenta Płocka. A w Gostyninie krytykowali tych, co nie głosowali „za”


We wtorek, 28 czerwca 2017 r. radni Rady Miasta Płocka głosowali nad przyznaniem absolutorium dla Prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.W samym głosowaniu w Płocku doszło do podobnej sytuacji jak w Gostyninie – radni Prawa i Sprawiedliwości podobnie jak radni Inicjatywy dla Gostynina w Gostyninie nie głosowali za przyznaniem absolutorium, mimo iż Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie oceniła wykonanie budżetu za 2016 rok.

W Gostyninie radni IdG, którzy wstrzymali się od głosu, krytykowani byli w mediach społecznościowych, na forach internetowych, a przede wszystkim w czasie sesji przez radnego Prawa i Sprawiedliwości w Gostyninie Jana Głodowskiego za taką decyzję radnych mimo pozytywnej oceny RIO.

Ostatecznie w Płocku za przyjęciem absolutorium opowiedzieli się radni PO, PSL i SLD. Przeciw byli radni PiS. Decyzję szeroko motywowała radna PiS Wioletta Kulpa: – Żyjemy w prawdziwym mieście mlekiem i miodem płynącym. Ale prezydent już wcześniej podjął wiele decyzji, które teraz mają swoje konsekwencje – uważała radna. Krytykowała wprowadzenie strefy płatnego parkowania, według niej Prezydent Płocka „miał zarobić” na niej ok. 100 tysięcy złotych oraz przeprowadzane przez Płock przetargi inwestycyjne, posiłkując się anonimowym wpisem na jednym z forów w internecie. Autor pisze, że Płock jest traktowany przez wykonawców jak „zło konieczne” i zarzucał miastu m.in. brak profesjonalizmu w przygotowaniu przetargów, ucinanie wynagrodzeń, żądanie od wykonawców napraw, których nie obejmuje gwarancja czy nierealne terminy i kary stosowane na ich podstawie.

Jeśli pani, jako wytrawny polityk, posługuje się hejtem internetowych forów, to nie jest to merytoryczna dyskusja. Ten wpis to kompletna nieprawda – odpowiedział wiceprezydent Jacek Terebus.

Radna Kulpa krytykowała także zarządzanie przez władze miasta Płocka Szpitalem Św. Trójcy oraz sprawy społeczne, krytykowała, że coraz mniej mieszkańców uczestniczy w konsultacjach społecznych oraz organizację Jarmarku Tumskiego.

Mimo sprzeciwu radnych PiS, Nowakowski absolutorium uzyskał. Wnioskowała o to komisja rewizyjna. Przewodniczący komisji Artur Kras uzasadniał to m.in. tym, że zadania budżetowe zostały wykonane, budżet zamknął się nadwyżką ponad 24 mln zł (planowana była w kwocie 5 mln), wydatki bieżące na koniec roku nie przewyższyły dochodów bieżących, zmniejszyło się zadłużenie miasta (z ok. 499 do 479 mln zł). Komisja pozytywnie zaopiniowała wykonanie budżetu, podobnie jak Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

ewks, 1 lipca 2017
i no i co to daje brak absolutorium dla Prezydenta on i tak będzie nadal Prezydentem ze swoim sztabem.Jeżeli nie dostał absolutorium od radnych powinien być natychmiast pozbawiony funkcji Prezydenta, a wraz nim powinna odejść cała ekipa dyrektorska w spółkach miejskich i zakładach podlegających Prezydentowi.
Mateusz, 30 czerwca 2017
PiS w rządzie dobrze działa. Kalinowski zamiast zatrudnić swoich, trzyma skompromitowanych urzędasów od Śniecia. Robi szkodę swoim dawnym kolegom z PiSu, miastu też...
cały pis, 30 czerwca 2017
cały pis co zrobili dla gostynina pytam??????????/ nic tylko swoich pozatrudniali.
Dodaj ogłoszenie