Popularny: 1000 odsłonInformacje9 lipca, 10:04,

Radosław Pazura recytował poezję w Sannikach

Lipcowy koncert chopinowski dla wielu stanowił preludium do imprez związanych z 51. Niedzielą Sannicką. To doroczny festyn rodzinny, organizowany przez władze samorządowe Sannik i miejscowy ośrodek kultury.


Udostępnij 9
Gromkie brawa świadczyły o poziomie koncertu


Chłodna aura nie zniechęciła stałych bywalców sannickich koncertów. Przybyło też wielu nowych gości, których zachęciła oferta Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina. Obydwie sale zapełniły się błyskawicznie i na scenę wyszli artyści, zapowiedziani wcześniej przez Monikę Patrowicz, dyrektora Centrum i Aleksandrę Głowacką, prezesa sannickiego Koła TiFC.

Mariusz Drzewicki grał utwory Fryderyka Chopina, a towarzyszyła mu poezja Zbigniewa Herberta w wykonaniu Radosława Pazury. Gromkie brawa świadczyły o poziomie koncertu. Aplauz zyskała też wystawa malarstwa Katarzyny Bąkowskiej-Roszkowskiej.

autor/źródło: ECA Sanniki

Napisz komentarz

Popularny: 1700 odsłonInformacje9 lipca, 07:26,

Uwaga kierowcy. Dziś kontrole na drogach

Uwaga kierowcy. Dziś kontrole na drogach

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci z gostynińskiego wydziału ruchu drogowego włączyli się dzisiaj (9 czerwca br.) w ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.


Udostępnij 23
Lepiej zdjąć nogę z gazu

Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, niestety giną również inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi. Wzmożone działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego mają m.in. charakter prewencyjny. Natomiast kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać muszą liczyć się z konsekwencjami.

Pamiętajmy także, żeby dostosować prędkość do aktualnych warunków atmosferycznych, prędkość nawet ta dozwolona przepisami nie zawsze będzie prędkością bezpieczną.

autor/źródło: KPP Gostynin

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie