Popularny: 2700 odsłonInformacje5 dni temu, 14:49,

Ranking najbogatszych samorządów. Gostynin w końcówce zestawienia

Ranking najbogatszych samorządów. Gostynin w końcówce zestawienia

Udostępnij 24
Sierpc i Kutno są sklasyfikowane kilkadziesiąt pozycji wyżej od Gostynina

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” przedstawiło najnowszą edycję rankingu „Bogactwo samorządów”. Zestawienie zostało przygotowane na podstawie danych za 2019 rok.W kategorii miast powiatowych obejmujących 267 pozycji, Gostynin zajął 215. miejsce. Średnia zamożność mieszkańca naszego miasta w ubiegłym roku wyniosła 2968,46 zł. W przeciągu ostatnich 10 lat Gostynin najwyżej został sklasyfikowany w 2011 roku - na 162. miejscu.

Kutno zajęło w rankingu 63. miejsce, ze średnią zamożnością mieszkańca 3578,73 zł. Wyżej od Gostynina sklasyfikowany jest również pobliski Sierpc, który ze średnią 3263,58 zł znalazł się na 122. pozycji.

Liderem tej kategorii, tak jak  w roku poprzednim zostały Polkowice (woj. dolnośląskie). tutaj średnia zamożność mieszkańca wyniosła 7072,59 zł. 

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Napisz komentarz

Komentarze

Urszula, 4 dni temu
Czego się spodziewać po takim gospodarzu i jego świcie? Katastrofa dla tego miasta. Tyle w temacie.
Melania, 4 dni temu
Miasto (państwo) jest bogate bogactwem biznesu, nigdy odwrotnie! Gostynin miał przez kilka kadencji włodarza, który chełpił się "sukcesami" w walce z przedsiębiorcami. Skutecznie zniechęcił mieszkańców do działalności i teraz zbieramy tego owoce. Niestety, podobną władzę mamy teraz w kraju.
lisc, 4 dni temu
Co widać nędzę.w gostyninie. Rozpacz
Dodaj ogłoszenie