Popularny: 600 odsłonInformacje10 września, 10:57,

Regatowy weekend


Udostępnij 5
Jeden weekend - trzy imprezy

W miniony weekend w dniach 4 - 6 września 2020 r. gostynińscy żeglarze z reprezentacji regatowej Klubu Żeglarskiego HALS w liczbie 15 osób, brali udział w trzech imprezach sportowych. Przedstawiciele najmłodszych sportowców z klasy Optimist startowali w ogólnopolskich regatach o Puchar Miasta Żnina. Nasi najmłodsi wychowankowie zmagali się z ponad sześćdziesięcioma rywalami z czołowych klubów Polski. Nawiązywanie walki z najlepszymi zawodnikami, wiele zdobytych doświadczeń oraz kilka trików podpatrzonych u konkurencji, to nieoceniony zysk z udziału w tak dużej imprezie.Kolejni reprezentanci naszego klubu, to załoga klasy Micro, która brała udział w 3 rundzie Polskiej Pierwszej Ligi Żeglarskiej w Szczecinie na jeziorze Dąbie. Liga ta to cykl zawodów dla profesjonalnych załóg pływających na najwyższym światowym poziomie na super nowoczesnych jachtach identycznych dla każdej z załóg. Udział w tym cyklu był możliwy dzięki współpracy naszego klubu z Legią Warszawa, która wspiera lokalną działalność żeglarską.

Miniony weekend to także najstarsze regaty żeglarskie w Polsce rozegrane w Płocku pod nazwą „50 Regaty o Puchar Wrzosu”. Grupa seniorów z klas T - jachtów kabinowych także wzięła w nich udział, reprezentując klub, wśród ponad 100 innych zawodników z naszego okręgu żeglarskiego.

Piękna żeglarska pogoda obfitująca w słońce i wiatr, wszystkie imprezy uczyniła areną zaciętych zmagań zawodników oraz wspaniałym widowiskiem sportowym, co niezbicie obrazują poniższe fotografie.

Tomasz Reszkowski

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: UM Gostynin
Tematy:HALS

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie