Popularny: 700 odsłonInformacje11 maja, 16:59,

Remis z Drukarzem. Mazur walczy o utrzymanie

W 24. kolejce IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej seniorzy Mazura Gostynin zremisował na wyjeździe z Drukarzem Warszawa 2:2.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
W tabeli bez zmian

Bardzo ciekawy mecz obejrzeli w sobotnie południe, 11 maja kibice zgromadzeni na boisku w stołecznym Parku Skaryszewskim.

Mazur, który na ten mecz miał poważne problemy kadrowe - w Warszawie nie zagrali podstawowi zawodnicy jak Bartosz Komorowski, Rafał Wilamowski, Bartosz Wiśniewski - objął od początku meczu prowadzenie. Po rzucie wolnym, w 5 minucie meczu, głową uderzył piłkę do siatki obrońca Mazura Dominik Konwerski i było 1:0 dla podopiecznych trenera Artura Kapeli. W 17 minucie, po akcji prawą stroną boiska gospodarze wyrównali a konkretnie zrobił to po strzale w długi róg bramki Klaudiusza Kurka Bartłomiej Świniarski. Z biegiem czasu grę powoli zaczynali dyktować gospodarze, jednak w 34 minucie nasz zespół znów miał rzut wolny.

W pole karne dośrodkował Filip Skupiński, piłkę w stronę bramki przedłużył jeden z obrońców Drukarza a piłkę sięgnął jeszcze Konwerski i pokonał bramkarza gospodarzy Krzysztofa Mazura po raz drugi.

Do przerwy nasz zespół prowadził 2:1.

Po przerwie zaatakowali gospodarze i jedna z akcji skończyła się bramką. Długa wymiana podań na połowie Mazura Gostynin zakończyła się strzałem z około 20 metrów w wykonaniu Krzysztofa Langowskiego. Napastnik Drukarza zmieścił piłkę tuż przy słupku i od 53 minuty było 2:2.

Do końca meczu gra się wyrównała, swoje okazje strzeleckie mieli na rozstrzygnięcie meczu zarówno Drukarz jak i Mazur, jednak żadna bramka już nie padła. Najlepsze okazje na rozstrzygniecie meczu mieli w drugiej połowie dla naszego zespołu Damian Surmak i Eryk Przybylski. Hat-tricka mógł ustrzelić Damian Konwerski, jednak jego strzał z 81 minuty w okienko bramki z rzutu wolnego w ostatniej chwili na rzut rożny wybił zmieniony w przerwie drugi bramkarz Drukarza Adam Filipiuk.

Remis cieszy, trzeba podkreślić że poza zwycięstwem w pierwszym meczu z Pogonią II Siedlce, to drugi najlepszy mecz w wykonaniu naszych graczy w rundzie wiosennej. Bardzo dobry mecz zagrał strzelec dwóch bramek Dominik Konwerski, dobrze także piłkarze z linii pomocy a także bramkarz Klaudiusz Kurek, gdyż kilka razy pewnymi interwencjami ratował Mazur Gostynin przed stratą gola. Pozostaje jednak niedosyt, gdyż można było zdobyć komplet punktów.

W tabeli bez zmian, dzięki porażce Kasztelana w Wołominie, Mazur Gostynin nadal jest na 14 miejscu z 21 punktami. Szansa na sportowe utrzymanie - czyli zajęcie co najmniej 11 bądź 12 miejsca w tabeli - nadal jest, jednak potrzebne są teraz komplety 3 punktów za zwycięstwa w najbliższych meczach.

Ligowe rozgrywki przyspieszają, już w środę, 15 maja 2019 r. o g. 17:00 nasz zespół zagra na wyjeździe w ramach 25 kolejki na wyjeździe z Wkrą Żuromin.

Drukarz Warszawa - Mazur Gostynin 2:2

bramki: 17' Bartłomiej Świniarski, 53' Krzysztof Langowski - 5' i 34' Dominik Konwerski

Drukarz: Krzysztof Mazur (46' Adam Filipiuk) - Bartosz Przyborek, Adrian Rowicki ( 66' Mateusz Mierzwa), Kamil Kądziela, Kacper Pękala (46' Ahmed Toriola Ayodeji), Krzysztof Langowski (78' Sebastian Maśniak), Przemysław Paliński, Krystian Kij (88' Grzegorz Wilczyński), Bartłomiej Świniarski (66' Eryk Agnyziak), Filip Dębek, Michał Knajdrowski; trener: Tomasz Sokołowski

Mazur: Klaudiusz Kurek - Dominik Konwerski, Arkadiusz Majchrzak, Piotr Dutkiewicz, Konrad Popławski (88' Cezary Szczerbak) - Michał Patora, Damian Surmak, Vasyl Ravlyk, Filip Skupiński, Michał Matecki - Eryk Przybylski (90' Mateusz Dobieński); trener: Artur Kapela, asystent trenera: Paweł Kowalski

żółte kartki: Ahmed Toriola Ayodeji, Krystian Kij, Kamil Kądziela, Mateusz Mierzwa, Michał Knajdrowski - Michał Patora, Arkadiusz Majchrzak

autor/źródło: Piotr Mrówka