Popularny: 5900 odsłonInformacje13 lutego 2019, 08:42,

Remont mostu w Płocku. Mieszkańcy Radziwia chcą u siebie pogotowia, także dla Gostynina


Remont oznacza także problemy dla mieszkańców Powiatu Gostynińskiego

W ubiegłym tygodniu radni Miasta Płocka zdecydowali między innymi o zabezpieczeniu środków na remont Mostu im. Legionów Józefa Piłsudskiego. To 4,5 mln złotych, ale samorząd Płocka chce na ten cel pozyskać drugie tyle z subwencji ogólnej skarbu państwa. Remont oznacza kłopoty także dla mieszkańców Powiatu Gostynińskiego.Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podczas obrad Rady Miasta Płocka że remont mostu wiąże się nie tylko z wymianą nawierzchni jezdni, ale także odwodnieniem i naprawą elementów, które uległy korozji. – Realizację uzależniamy od pozyskania środków z rezerwy subwencji ogólnej skarbu państwa. Dzięki takiemu wsparciu w ubiegłym roku wyremontowaliśmy fragment ulicy Kutnowskiej. Informacja, czy te środki zostaną przyznane, powinna być dostępna na przełomie lutego i marca. Z rozmów, które prowadzimy wynika, że środki z tej rezerwy są w pierwszej kolejności przeznaczane na mosty – tłumaczy Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Prezydent dodał, że na ten rok zaplanowana jest przebudowa al. Kilińskiego. – Stary most i tak zostanie zamknięty dla ruchu na dwa – trzy miesiące, więc chcemy ten czas wykorzystać na remont przeprawy.
Nie ulega wątpliwości, że zamknięcie mostu utrudni komunikację mieszkańcom Radziwia i okolicznych miejscowości w gminach Łąck, Nowy Duninów czy z okolic Gostynina. Do centrum Płocka trzeba będzie nadłożyć drogi i jeździć nowym mostem.

Remont oznacza także problemy dla mieszkańców Powiatu Gostynińskiego, nie tylko tych, dojeżdżających do pracy czy szkoły w Płocku, ale tych, którzy nagle będą potrzebowali opieki medycznej. A ta w większości, ze względu na ograniczone możliwości szpitala powiatowego Arion Med w Gorzewie, w wielu przypadkach świadczona musi być w Szpitalu Wojewódzkim przy ulicy Medycznej w Płocku. Most będzie całkowicie wyłączony z ruchu, także nawet dla pojazdów uprzywilejowanych.

Mieszkańcy Radziwia domagają się karetki pogotowia dla lewobrzeżnej części Płocka

W tej sytuacji mieszkańcy Radziwia nie czekają i już postanowili działać. Za pośrednictwem mediów społecznościowych zbierają poparcie pod apelem o przekierowanie na ich osiedle jednej karetki pogotowia. Ta miała by obsługiwać Radziwie, Góry, Stare i Nowe Ciechomice i Longinus oraz pobliskie miejscowości w gminach Łąck, Nowy Duninów a także w razie potrzeby, Powiat Gostyniński.

W związku z planowanym remontem mostu, a także przebudową ulicy Kolejowej w 2019 r., zwracam się do Radnych miejskich Teresy Kijek i Tomasza Kominka, o wcześniejsze wystosowanie interpelacji dotyczącej okresowego stacjonowania w Radziwiu jednej karetki Pogotowia Ratunkowego. Czas dojazdu nowym mostem do nagłych zachorowań bądź wypadków, obniży poziom bezpieczeństwa, zdrowia oraz życia Mieszkańców. Mam nadzieję, że internauci poprą moją prośbę – napisał na portalu społecznościowym jeden z mieszkańców, którego apel zyskał dużo zwolenników.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie