Popularny: 600 odsłonInformacje18 czerwca 2018, 13:45,

Remont ul. Stodólnej wkrótce się rozpocznie. Umowa została podpisana

Remont ul. Stodólnej wkrótce się rozpocznie. Umowa została podpisana

W dniu dzisiejszym (18 czerwca 2018 r.) podpisana została umowa na wykonanie robót budowlanych ul. Stodólnej w Gostyninie. Środki na to zadanie zabezpieczyli radni IdG.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Trochę czasu to zajęło ale ta ulica naprawdę wymaga remontu


Przedmiotem zamówienia są roboty polegające na remoncie drogi miejskiej - ulicy Stodólnej wraz z remontem zjazdów oraz remoncie skrzyżowania z ulicą Floriańska i ulicą Solidarności w Gostyninie.

Roboty budowlane będą realizowane w szczególności na podstawie projektów budowlanych opracowanych przez Biuro Rozwoju i Realizacji Projektów Budowlanych „HOL-BUD” Sp. z o.o. z siedzibą w Gostyninie ul. Płocka 44a oraz na podstawie Decyzji Starosty Gostynińskiego o zatwierdzeniu projektu budowlanego i wydaniu pozwolenia na budowę.

Zakres robót obejmuje w szczególności między innymi:

1) remont nawierzchni ulicy Stodólnej w zakresie zfrezowania istniejącej nawierzchni bitumicznej i wykonania nowej nawierzchni;

2) remont zjazdów z kostki betonowej;

3) remont odcinków chodników w zakresie: przełożenia istniejącej kostki betonowej wraz z przełożeniem istniejących krawężników; wymiany krawężników betonowych wraz z wykonaniem korytka ściekowego pomiędzy jezdnią a krawężnikiem z kostki betonowej i wymianą obrzeży; wymiany kostki betonowej; dostosowania chodników w miejscach istniejących przejść dla pieszych dla osób niepełnosprawnych w postaci wymiany kostki betonowej na płyty chodnikowe typu STOP wraz z opuszczeniem krawężników w miejscu połączenia z jezdnią do wysokości progu max. 1 cm i wymiany kostki betonowej gr. 6 cm na kostkę gr. 8 cm na zjazdach wraz z wymianą krawężników na krawężniki opuszczone (wtopione) na szerokości zjazdów;

4) regulację wysokościową istniejących studzienek uzbrojenia terenu;

5) oczyszczenie wpustów i studzienek kanalizacji deszczowych, a w razie potrzeby udrożnienia odcinków od studzienek do studni na sieci głównej kanalizacji deszczowej znajdującej się w drodze;

6) wykonanie (odtworzenie istniejącego) oznakowania poziomego, jako strukturalnego, grubowarstwowego.

Termin realizacji umowy wynosi do 3 miesięcy od jej dnia zawarcia.


Napisz komentarz

Popularny: 500 odsłonInformacje18 czerwca 2018, 13:31,

Skrwa Gostynin na dniu Dziecka z Inicjatywą dla Gostynina

Na Dniu Dziecka z Inicjatywą dla Gostynina, który odbył się w ubiegły piątek zaprezentowali się również piłkarze ręczni Skrwy Gostynin.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Brawa dla młodych szczypiornistów

Na terenie Liceum Ogólnokształcącego w Gostyninie najmłodsza grupa Handball Team Skrwa Gostynin pokazała w rozgrywce miedzy sobą część swoich umiejętności.

Za uczestnictwo w tym dość ważnym dniu dla każdego dziecka Bardzo Dziękujemy.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie