Popularny: 2200 odsłonInformacje8 listopada 2019, 09:15,

Robert Czerwiński Przewodniczącym Gostynińskiego Szkolnego Związku Sportowego


Udostępnij 231
Lucjan Ogłodziński odebrał wyróżnienie ”Za zasługi dla sportu młodzieżowego”

W stołówce Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w czwartkowy wieczór, 7 listopada odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Gostynińskiego Szkolnego Związku Sportowego.Spotkanie 45 delegatów rozpoczęło się od minuty ciszy, poświęconej zmarłemu w grudniu 2016 roku wieloletniemu Przewodniczącemu Związku Ludwikowi Pawikowskiemu

Na początku zebrania wręczone zostały wyróżnienia, nagrody i dyplomy. Doceniony został najbardziej Sekretarz Lucjan Ogłodziński - „człowiek instytucja” - bez którego Gostyniński Szkolny Związek Sportowy i sport szkolny w powiecie gostynińskim nie byłby w stanie funkcjonować w tak doskonały sposób jak działa obecnie. 

W ramach docenienia pracy Lucjana Ogłodzińskiego, Sekretarz Płockiego Związku Sportowego Wojciech Lewandowski wręczył Sekretarzowi GSZS wyróżnienie ”Za zasługi dla sportu młodzieżowego”. 

Statuetki otrzymały wszystkie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z powiatu gostynińskiego, których zawodnicy biorą udział w zawodach szkolnych oraz nauczyciele wychowania fizycznego, angażujący młodzież i sprawujący opiekę nad zawodnikami startującymi w czasie zawodów szkolnych:

- Magdalena Rybacka (LO Gostynin)
- Przemysław Woźniak (GCE Gostynin)
- Robert Czerwiński i Waldemar Figurski (ZS Gostynin)
- Małgorzata Lińska, Beata Kujawa, Beata Złotnik, Waldemar Lewandowski i Arkadiusz Szulczewski (SP 1 Gostynin)
- Witold Michalski, Tomasz Kujawa, Arkadiusz Rutowski, Marek Michalak i Arkadiusz Jędrzejewski (SP 3 Gostynin)
- Piotr Dutkiewicz (SP 5 Gostynin)
- Tomasz Kołodziejski (SP Solec) 
- Łukasz Flejszer (SP Zwoleń)
- Bernard Falkowski (SP Szczawin)
- Rafał Szymański (SP Lucień)
- Zbigniew Pawełkiewicz (SP Sierakówek)
- Jakub Domański (SP Sanniki)
- Lucjan Lewandowski (SP Białotarsk)
- Ewa Różycka  i Maria Stępniak (SP Pacyna)
- Sędziowie Tomasz Muszalik i Grzegorz Maciejewski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Głównym punktem zebrania było przede wszystkim wybranie władz związku. Nowym Przewodniczącym, następcą Ś.P.  Ludwika Pawikowskiego został Robert Czerwiński, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie. 

Skład zarządu uzupełniać będą jak dotychczas wiceprzewodniczący Arkadiusz Rutowski i Anna Rucińska, sekretarz Lucjan Ogłodziński i członkowie zarządu Tomasz Kujawa, Tomasz Kołodziejski, Beata Złotnik, Małgorzata Lińska, Tomasz Kołodziejski oraz jedyna nowa osoba w zarządzie - Magdalena Rybacka
- To sprawdzone osoby – argumentował Lucjan Ogłodziński, prowadzący zebranie. 

W komisji rewizyjnej działać będą Witold Michalski, Waldemar Lewandowski i Arkadiusz Jędrzejewski

Gostyniński Szkolny Związek Sportowy jest stowarzyszeniem, którego głównym celem jest popularyzacja i upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta i powiatu gostynińskiego. 
Zadanie jest realizowane poprzez organizowanie międzyszkolnych imprez sportowych będących jednocześnie eliminacją do zawodów wyższego szczebla, zawodów rejonowych, wojewódzkich. Stowarzyszenie realizuje hasło „Wychowanie przez sport”.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Komentarze

Była belferka ze S....., 9 listopada 2019
Gostyniński Związek Sportowy zawsze działał wspaniale za czasów działalności Lucjana. Lucjan wielkie GRATULACJE i PODZIĘKOWANIA.Brawo Madzia.????????
Dodaj ogłoszenie