Popularny: 1800 odsłonInformacje7 października, 13:07,

Rolnicy protestują przeciwko ustawie PiS. Ruch na DK-60 koło Sierakówka jest utrudniony

Rolnicy protestują przeciwko ustawie PiS. Ruch na DK-60 koło Sierakówka jest utrudniony

Protestujący sprzeciwiają się przygotowanej przez PiS i popartej publicznie przez Jarosława Kaczyńskiego tzw. "Piątce dla zwierząt"

W środę (7 października br.) o godzinie 10:00 rolnicy z OPZZ i AGROunii w całej Polsce rozpoczęli blokady dróg. Protestujący w ten sposób sprzeciwiają się przygotowanej przez PiS i popartej publicznie przez Jarosława Kaczyńskiego tzw. "Piątce dla zwierząt" - informuje rmf24.pl.Rolnicy zapowiedzieli blokady na blisko 100 drogach w całym kraju. W zależności od miejsca czasem są to typowe blokady, czasem powolne przejazdy kolumn traktorów, a czasem rolnicy spowalniają ruch, przechodząc przez pasy. Jedna z blokad znajduję się w okolicach Sierakówka w Gminie Gostynin. Ruch pojazdów w tym miejscu jest mocno spowolniony.

"Jeżeli ustawa przejdzie w tej formie, w jakiej jest, to nas, małych rolników, ona zamorduje. Zabierze jakąkolwiek opłacalność produkcji zwierzęcej. My nie jesteśmy tu dla przyjemności, nie dlatego, że nam się nudzi, nie jesteśmy tu dla fanaberii - musimy po prostu pokazać społeczeństwu, że jest problem" - powiedział w rozmowie z reporterem RMF FM jeden z protestujących na krajowej "36" w okolicach Rawicza w Wielkopolsce.

Przebieg protestu można sledzić na profilu twitterowym Świat Rolnika | #RolnicyNaBarykadach:

autor/źródło: Redakcja Gostynin.info / Screen RMF24/Twitter

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

henryk, 12 października
W Polsce chłopom zawsze piach w oczy Jak nie klęska nieurodzaju to klęska urodzaju i zawsze żle Skąd mają takie ciągniki przecieżza ieden można kupić dwa domy Jak wywindowali cenę ziemniaka to się opłaciło sprowadzać z Chin
Ttffgg, 7 października
Jak dopłaty z uni to biorą płacą mniejsze składki na krus A potem płaczą do roboty jak się nie podoba to możecie wyjechać z Polski
Dodaj ogłoszenie