Rozpoczęła się modernizacja ulicy Stodólnej
Zgodnie z umową zawartą 18 czerwca br. pomiędzy Gminą Miasta Gostynina a Spółką BORA z Dobrzykowa rozpoczęły się roboty budowlane związane z modernizacją ulicy Stodólnej.
Przewiń w dół aby czytać dalejZakres robót obejmuje remont nawierzchni ulicy w zakresie zfrezowania istniejącej nawierzchni bitumicznej i wykonania nowej, remont zjazdów, remont odcinków chodników w zakresie przełożenia istniejącej kostki brukowej wraz z przełożeniem krawężników, wymiany krawężników, obrzeży i kostki betonowej, dostosowanie przejść dla pieszych dla osób niepełnosprawnych, regulację wysokościową istniejących studzienek uzbrojenia terenu oraz wykonanie oznakowania poziomego.
Bardzo cieszy mnie fakt, że pracę się rozpoczęły. Na ten moment czekaliśmy od początku kadencji - powiedziała wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Rędzikowska-Mystkowska.
Termin realizacji umowy wynosi 3 miesiące od dnia zawarcia.
Polecane dla Ciebie
Chemikalia przy ul. Ziejkowej. Włodzimierz Śniecikowski nie wnosił zastrzeżeń
Burmistrz Miasta Gostynina w poprzedniej kadencji tj. Włodzimierz Śniecikowski nie wnosił zastrzeżeń do wydanej decyzji zezwalającej na składowanie odpadów na działce przy ul. Ziejkowej - tak twierdzi obecny burmistrz Paweł Kalinowski.
Przewiń w dół aby czytać dalejPrzypomnijmy, decyzja zezwalająca Spółce EKOLIDER na zbieranie odpadów na zajmowanej nieruchomości została wydana w dniu 8 października 2014 roku przez ówczesnego Starostę Jana Baranowskiego z PSL.
Brak reakcji byłego burmistrza Włodzimierza Śniecikowskiego na decyzję Starostwa o gromadzeniu odpadów niebezpiecznych może być niezrozumiała, ponieważ w pobliskim sąsiedztwie jest miejskie ujęcie wody pitnej dla mieszkańców Gostynina.
Interpelacje i zapytania radnych miejskich w sprawie chemikaliów
Już na początku 2015 roku zaniepokojeni mieszkańcy budynków znajdujących się obok składowiska zgłosili problem z chemikaliami u radnego IdG Witolda Dalkowskiego. Konsekwencją były pisma do Urzędu Miasta Gostynina i Starostwa Powiatowego, które zapoczątkowały procedurę unieważnienia decyzji o składowaniu odpadów chemicznych.
Również inni radni miejscy interweniowali na sesjach lub komisjach Rady Miejskiej, co doskonale pokazuje treść interpelacji radnej Małgorzaty Rędzikowskiej-Mystkowskiej jaka w marcu 2016 roku trafiła na ręce burmistrza Pawła Kalinowskiego.
Przedmiot interpelacji: Zanieczyszczenie środowiska - wyciek nieznanych substancji przy ulicy Ziejkowej w Gostyninie.
Uzasadnienie interpelacji: Dbałość o stan środowiska i bezpieczeństwo mieszkańców.
Wnioski: W związku z wielokrotnymi pytaniami radnych o składowisko przy ulicy Ziejkowej proszę o informacje jakie czynności podjął Pan Burmistrza w związku z zaistniałą aktualnie sytuacją, jak również jakie działania były podejmowane w tej kwestii od objęcia urzędu przez Pana Burmistrza? - czytamy w interpelacji radnej Rędzikowskiej-Mystkowskiej.
W związku z obawami o swoje bezpieczeństwo użytkowników i mieszkańców nieruchomości bezpośrednio sąsiadujących w w/w nieruchomością tut. Urząd wystąpił w dn. 09.03.2015 r. do Starosty Gostynińskiego o podjęcie działań związanych ze sprawdzeniem prawidłowości realizacji warunków określonych w przedmiotowej decyzji - czytamy w odpowiedzi burmistrza Gostynina na interpelację radnej.
Całkowita treść poniżej w oryginalnej formie: