zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (4600 odsłon)

Ruszył proces Eko-Lidera. Oskarżonych pięciu mężczyzn [ZDJĘCIA]


UdostępnijSprawa toczy się przeciw 5 osobom

rozprawa ziejkowa Eko-lider skażenie

W poniedziałek, 10 września 2018 r. przed Sądem Okręgowym w Płocku ruszył proces w sprawie karnej, dotyczącej sprawców skażenia chemicznego przy ulicy Ziejkowej. Oskarżonych jest pięciu mężczyzn. Pełnomocnik Gminy Miasta Gostynina złożył też wniosek o wyliczenie szkody, jaka zaistniała w związku z procederem, gdyż jest to niezbędne do podjęcia roszczeń na drodze cywilnej.


- Przed Sądem Okręgowym w Płocku zawisła jedna sprawa karna, w której zarzuty aktu oskarżenia dotyczą nielegalnego gospodarowania odpadami (art. 183 § 1 K.K), Oskarżonych jest 5 osób. Akt oskarżenia wpłynął 27.12.2107 r. (oskarżyciel Prokurator Okręgowy w Płocku). Jednym z pokrzywdzonych jest Gmina Miasta Gostynin. Zarzuty oskarżenia obejmują łącznie kilkanaście czynów, w tym także przywłaszczenie mienia, oszustw, fałszerstw. Rozprawa wyznaczona została na 14 dni, od 10 września do 31 października 2018 r. Prokuratura dokonała zabezpieczenia majątkowego na mieniu 3 oskarżonych (dwie hipoteki na nieruchomościach, udziały w spółce) – poinformował nasz portal Dariusz Wysocki, Wiceprezes Sądu Okręgowego w Płocku.

Zarzuty zostały przedstawione łącznie pięciu osobom tj. właścicielowi firmy Eko-Lider Karolowi O., jej prokurentowi i właścicielowi działki przy Ziejkowej 5 na której są składowane odpady Krzysztofowi P., Andrzejowi K. pseudonim „Kargul”, który miał być „mózgiem” całego przedsięwzięcia, Dominikowi L. Prezesowi Eko-Lidera oraz Adrianowi W. (tylko jeden zarzut dot. składowania bez zezwolenia odpadów na własnej działce). Ostatni z podejrzanych nie jest związany ze spółką.
Natomiast wskazani wcześniej dwaj podejrzani - działający wspólnie i w porozumieniu - mają zarzuty dotyczące nieodpowiedniego postępowania z odpadami i zanieczyszczenia środowiska, zarzuty dotyczące oszustw przy zakupie oleju napędowego, benzyny, materiałów budowlanych i smartfonów marki Apple oraz przywłaszczenia na szkodę firm leasingowych ciągnika siodłowego, wózków widłowych, naczep i samochodu Porsche Panamera.

- Na obecnym etapie śledztwa podejrzani przebywają już na wolności. Prokurator uchylił areszty (trzymiesięczne – przyp. red.) w grudniu 2016 roku i zastosował środki zapobiegawcze nieizolacyjne w postaci dozorów policji i poręczeń majątkowych - informowała nasz portal w lutym 2017 roku Iwona Śmigielska-Kowalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku.

Na poniedziałkowej rozprawie pojawili się Dominik L., Karol O. oraz Krzysztof P. Ostatni z wymienionych szczegółowo odpierał zarzuty, wskazując, że całym „mózgiem” proceder był Andrzej K., „Kargul” przedsiębiorca z Gostynina a on został uwikłany w proceder. W ciągu kilku godzin rozprawy sędzia zdołał odczytać zarzuty oraz zeznania, jakie Krzysztof P. wniósł w sprawie oraz czy podtrzymuje ich treść. Na kolejnych posiedzeniach odczytywane będą zeznania kolejnych oskarżonych oraz wezwani zostaną świadkowie. Na łamach naszego portalu będziemy prezentować szczegóły z przebiegu rozprawy.

Sprawę prowadzi Sędzia Sądu Okręgowego w Płocku Robert Koziciński.

Na zakończenie rozprawy pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego - Gminy Miasta Gostynina - adwokat Marcin Brzeziński złożył wniosek w sprawie oszacowania kosztów procederu. O złożenie takiego wniosku apelowali do Burmistrza Pawła Kalinowskiego radni Rady Miasta oraz radna Rady Powiatu Gostynińskiego Agnieszka Korajczyk-Szyperska, gdyż jest to konieczne do ewentualnego dochodzenia na drodze cywilnej zwrotu kosztów usunięcia odpadów.

- Naprawienie szkody w postępowaniu karnym sąd może orzec dopiero w wyroku, który będzie wydany po rozpoznaniu sprawy – informuje nasz portal Sędzia Dariusz Wysocki.

Tematy:rozprawaziejkowaEko-liderskażenie

Sprawdź też: Manicure GostyninGrill GostyninMontaż instalaci gazowych LPG Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


  • Co ten Krzysztof opowiada za bzdury. Przecież to co się działo to przede wszystkim Jego pomysły . Był prokurentem wpisanym w KRS, miał wszystkie pełnomocnictwa i mówi, że został wrobiony we wszystko. Już dawno kręcił różne interesy . Nawet sam Don Wasyl szukał Go kiedyś w Gostyninie. Myślę, że sąd nie uwierzy w te bzdury i wreszcie dosięgnie Pana Krzysztofa ręka sprawiedliwości.

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


Gostmat Gostynin rywalizował w drużynowych Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]
Gostmat Gostynin rywalizował w drużynowych Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]
Gostmat Gostynin rywalizował w drużynowych Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij