Popularny: 2900 odsłonInformacje14 września 2018, 14:14,

Sanepid wydał opinię o jakości wody na miejskim basenie w Gostyninie

Sanepid wydał opinię o jakości wody na miejskim basenie w Gostyninie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie przedstawił ocenę jakości wody na basenie miejskim za okres od 14.09.2017 r. do 7.09.2018 r.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
W okresie badawczym stwierdzono kilka nieprawidłowości


Próbki wody pobierane były z niecki sportowej, rekreacyjnej i natrysków w szatni damskiej, męskiej oraz przy saunie.

Sanepid na podstawie analizy sprawozdań z badań jakości wody przeprowadzonych w ramach kontroli urzędowej oraz kontroli wewnętrznej MOSWiZ w Gostyninie stwierdza, że w okresie od września 2017 r. do marca 2018 r. w wodzie w niecce sportowej oraz rekreacyjnej utrzymane było ponadnormatywne stężenie chloru wolnego i związanego. Niemniej podjęte przez zarządzającego Pływalnią działania naprawcze doprowadziły do obniżenia ww. parametrów.

Ponadto w ocenianym okresie jednorazowo w wodzie w niecce rekreacyjnej wystąpiło:

- przekroczenie chloroformu (główny, uboczny produkt dezynfekcji, obecny w chlorowanej wodzie);
- obecność gronkowców koagulazododatnich (październik 2017 r.). Zanieczyszczenia te miały charakter incydentalny.

Przeprowadzone kolejne badania nie wykazały przekroczenia ww. parametrów.

Po przeanalizowaniu powyższych danych Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie stwierdza, że użytkownicy Pływalni Miejskiej w Gostyninie korzystają z wody przydatnej do kąpieli.

 


Napisz komentarz

Komentarze

Duży Pixel, 15 września 2018
Dużo osób przestało chodzić na basem, bo woda była przechlorowana i ludzie skarżyli się na wysypki, alergię, świąd skóry, zarówno dzieci jak i dorośli. Na co komu taki basen? Może częściej trzeba wymieniać wodę, a nie ją tylko chlorować na maksa.Poza tym mogli by jakieś radio włączyć na hai np, byłoby weselej, wiadomo, że trzeba płacić ZAIKS, ale nie są to jakieś gigantyczne kwoty. Ten basen jest nudny,
Informacje14 września 2018, 13:08,

Pierwsze malarskie szlify. Planer w Sannikach

Późnoletnia roślinność sannickiego parku i wdzięcznie podświetlone słońcem pałacowe mury dały wenę grupie malarzy, goszczących w zespole Pałacowo-Parkowym w Sannikach.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Z obecności malarzy skorzystali uczniowie pobliskich szkól, przedszkoli, a także seniorzy

To był II Plener Malarski „Sannickie inspiracje”, zorganizowany przez Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „SIERPECKIE PARTNERSTWO”.

Dom Pracy Twórczej, znajdujący się na piętrze pałacu, to również miejsce, sprzyjające artystom. Jak sama nazwa sugeruje, pracuje się tu doskonale, a jednocześnie wypoczywa bez zakłóceń. Dziesięcioro artystów z różnych miejsc Polski przez tydzień malowało sannickie krajobrazy.

Z obecności malarzy skorzystali uczniowie pobliskich szkól, przedszkoli, a także seniorzy. Pod czujnym okiem fachowców od farb i pasteli powstały dzieła, które znajdą poczesne miejsce na wystawie poplenerowej wśród profesjonalnych obrazów. To były lekcje zupełnie inne, niż szkolne, a każdy z młodych malarzy starał się jak najlepiej wykonać swoją pracę.

 


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie