2800 odsłon Informacje 2 lutego 2017, 20:47,

Sanniki walczą o prawa Miejskie


Udostępnij na Fb. To zainteresuje Twoich znajomych


Na ostatniej sesji rajce Gminy Sanniki podjęli jednogłośnie uchwałę w sprawie przygotowania konsultacji odnośnie nadania statusu miasta miejscowości Sanniki.



Decyzję radnych popiera wójt Gminy Sanniki Gabriel Wieczorek„Nosiliśmy się z tym już od kilku lat, długo się wstrzymywaliśmy, aż do teraz, kiedy udało nam się rozpocząć proces porządkowania centrum Sannik (wyburzenie szpecącej centrum dużej kamienicy komunalnej. Staranie się o prawa miejskie to naturalna konsekwencja rozwoju miejscowości i gminy.”

Sanniki na uzyskanie statusu gminy miejskiej będą musiały poczekać minimum do stycznia 2018 roku. Jak podaje serwis lowiczanin.info - Pierwszym krokiem w staraniach są konsultacje lokalne w sprawie nadania praw miejskich.

autor/źródło: ralf
Tematy: Sanniki

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

mieszkanka sannik, 17 lutego 2017
Czy wójt Sannik wraz z radą wiedzą co robią ?Sanniki to wieś bez wpływów z działalności,a będąc miastem my mieszkańcy będziemy bólić -wzrost b.dużych wszelakich podatków it.Czy wójt ma aspiracje na burmistrza,czy na dyrektora pałacu-bo od dawna nosił się z zamiarem zdobycia dla nas praw miejskich?Ludzie widzą,że nic to mieszkańcom da dobrego.a więcej z ich kieszeni ucieknie kasy.Radni Sannik co wy chcecie zgotować nam wyborcom?
Janek, 6 lutego 2017
Sanniki zostaną miastem, to wójt zostanie burmistrzem, nie będzie go obowiązywała planowana dwukadencyjność władzy. Tu chodzi o interesy polityczne. To że ludzie będą płacić w przypadku miasta większe podatki ma sie w dupie…
Dodaj ogłoszenie