Popularny: 900 odsłonInformacje11 stycznia 2018, 14:29,

Sejm wprowadził dwukadencyjność burmistrzów i wójtów

Sejm wprowadził dwukadencyjność burmistrzów i wójtów

Państwowa Komisja Wyborcza zachęca Polaków do sprawdzenia, czy w swoich gminach figurują w rejestrze wyborców. Kampania informacyjna PKW ma związek z tegorocznymi wyborami samorządowymi.

Przewiń w dół aby czytać dalej"Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz. Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych" - informuje PKW.

W jesiennych wyborach samorządowych, które odbędą się najprawdopodobniej 4 lub 18 listopada oddamy swoje głosy wybierając prezydentów miast, burmistrzów, wójtów oraz danych gminnych, miejskich i wojewódzkich.

Nowelizacja Kodeksu Wyborczego

Jak informuje portalsamorzadowy.pl - w minioną środę (10 stycznia br.) sejm przyjął poprawki senatu do nowelizacji Kodeksu Wyborczego. W myśl nowych przepisów, od najbliższych wyborów okres sprawowania funkcji burmistrzów, wójtów oraz prezydentów miast zostanie skrócony do maksymalnie 2 kadencji.

Nowelizacja zakłada również wydłużenie kadencji samorządów z 4 do 5 lat.

Jednomandatowe okręgi wyborcze (JOW-y) będą obowiązywać tylko w gminach do 20 tys. mieszkańców. Do tej pory ordynacja większościowa dotyczyła wszystkich gmin z wyjątkiem miast na prawach powiatu.

 


Napisz komentarz

Popularny: 500 odsłonInformacje11 stycznia 2018, 12:44,

Charytatywny pokaz zwierząt egzotycznych - wspieramy Weronikę

Charytatywny pokaz zwierząt egzotycznych - wspieramy Weronikę

W przyszłą niedzielę (21 stycznia br.) w Miejskim Centrum HandlowymStara Betoniarnia odbędzię się pokaz zwierząt egzotycznych.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Akcja ma charakter charytatywny, a jej organizatorami są Arachnomania oraz Zwiarzakoluby.

W trakcie pokazu zostanie przeprowadzona zbiórka na leczenie chorej na nowotwór złośliwy  neuroblastomę, 2-letniej Weroniki Pytel. Pokaz potrwa od godziny 10.00 do 17.00.

Więcej:  https://www.siepomaga.pl/zycie-weroniki


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie