Artykuł partnerski3 sierpnia, 21:02,

SEO w Krakowie - wybrane informacje

SEO w Krakowie - wybrane informacje

Nad witryną trzeba pracować praktycznie przez cały czas.

SEO, czyli inaczej Search Engine Optimization to optymalizacja strony www, sklepu, bloga czy portalu pod wyszukiwarkę Google. Optymalizować można praktycznie każde miejsce w sieci łącznie z forami czy wizytówkami Google. Wszystkie te działania prowadzone są aby, jak najlepiej dostosować miejsce w sieci do wymogów wyszukiwarki Google i móc je następnie skutecznie pozycjonować. Podczas optymalizacji nie można zapominać jednak o użytkownikach – strony www powstają przede wszystkim dla nich, nie tylko dla robota Google. Wartościowa witryna, dobrze dopasowana do wymogów Google, zawierająca ciekawe treści i dobrze się prezentująca to klucz do zyskania zaufania Google i internautów.


Na czym polegają działania SEO?

Działania SEO w Krakowie prowadzone przez agencje SEO obejmują pracę nad każdym elementem strony. Jak informuje działający w mieście Kraków, SEO Freelancer Mateusz Kozłowski, często poprawek wymaga kod witryny, linki, treści, grafiki, filmiki i praktycznie wszystkie elementy.

W pierwszym kroku wykonuje się zwykle audyt SEO, którego zadaniem jest wyłapanie błędów i wprowadzenie wymaganych poprawek. DziałaniaSEO w Krakowie polegają na zoptymalizowaniu strony, aby szybko się ładowała, była bezpieczna, wyglądała nowocześnie, zawierała najlepszej jakości grafiki, zdjęcia i wideo, a także zawierała autorskie i wartościowe treści, które będą warte uwagi internauty. SEO nie kończy się jednak w momencie zakończenia prac nad stroną i jej zoptymalizowaniem.

Nad witryną trzeba pracować praktycznie przez cały czas. Dodawanie aktualizacji – nowych treści, produktów, usług itp. jest bardzo dobrze odbierane przez Google i zachęca jej robota do ponownych odwiedzin witryny, warto więc optymalizować każdy nowy element, który ma pojawić się na stronie.

Czym jest SEO on-site i off-site?

Rozróżnia się dwa rodzaje działań SEO - on-site i off-site, a co one właściwie oznaczają?

  • SEO on-site – to wszystkie działania optymalizujące, prowadzone w obrębie Składają się na nie praca nad tekstem np. nasycenie słowami kluczowymi, poprawienie kodu strony, utworzenie jej responsywnej wersji, linkowanie wewnątrz serwisu, odpowiednie podpisanie grafik i wideo. Działania te są zdecydowanie łatwiejsze niż te z zakresu off-site.
               
  • SEO off-site – to działania zmierzające do optymalizacji strony jednak prowadzone poza jej obrębem. Wśród takich działań wymienia się szczególnie linkowanie zewnętrzne, pozyskiwane np. z social media, portali internetowych czy forów dyskusyjnych. Pożądane są wartościowe linki, natomiast szkodliwe należy odcinać. Działania te to także ogólne budowanie wizerunku marki np. poprzez obsługę klienta.
autor/źródło: Artykuł partnerski

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie