700 odsłonInformacje17 sierpnia 2023, 07:19,

Siedmobramkowa wygrana Mazura i awans do 1/8 Pucharu Polski

Festiwal strzelecki w wykonaniu Mazura

W środę, 16 sierpnia 2023 r. piłkarze seniorów Mazura Gostynin rozgrywali mecz 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN. Rywalem był występujący dwie klasy rozgrywkowe niżej (A-Klasa) zespół Błękitnych Raciąż

Różnica umiejętności widoczna była przez cały mecz, Gospodarze jedynie kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Sebastiana Kowalskiego bez efektów bramkowych.

Mazur do przerwy prowadził 3:0 po golach Eryka Przybylskiego, Pawła Znyka i Mateusza Ostrowskiego. Po przerwie trener Arkadiusz Szulczewski dokonał czterech zmian a na boisku pojawiła się młodzież, która pokazała się ze znakomitej strony.

Pierwsze bramki w oficjalnym meczu w drużynie seniorów Mazura zaliczyli 16-letni Adam Dubielak, który zdobył dwie bramki i jego rówieśnik Jakub Rutkowski.

Mazur awansował do 1/8 finału Puchar Polski Płockiego OZPN, w którym zmierzy się z Pogonią Słupia.

Jednak teraz przed drużyną Mazura spotkanie derbowe okręgu płockiego w ramach V Ligi Mazowieckiej z Amatorem Maszewo (sobota 19.08, g. 12:00 w Maszewie).

Błękitni Raciąż - Mazur Gostynin 0:7

bramki: 11' Eryk Przybylski, 11' Paweł Znyk, 37' Mateusz Ostrowski, 51' 77' Adam Dubielak, 61' Wiktor Smyczyński, 74' Jakub Rutkowski

Mazur: Sebastian Kowalski - Piotr Szulczewski (46' Bartłomiej Kapturowski), Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Mateusz Dobieński - Michał Matecki (46' Dominik Wydrzyński), Mateusz Ostrowski (46' Wiktor Smyczyński), Paweł Znyk (66' Jakub Rutkowski), Mikołaj Nosalski, Maciej Kowalski, Eryk Przybylski (46' Adam Dubielak); trener: Arkadiusz Szulczewski (https://mazurgostynin.futbolowo.pl)

autor/źródło: Piotr Mrówka