Popularny: 6100 odsłon Informacje 12 marca, 13:51,

Skatował psa, odrąbał mu ogon i wrzucił do rzeki

Aż trudno uwierzyć w takie pokłady bestialstwa w człowieku. Wczoraj (11 marca br.) nieznany sprawca w niezwykle sadystyczny sposób skatował psa, po czym związał mu tylne łapy, i rzucił do Wisły.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 225
Za wskazanie informacji o sprawcy czeka nagroda


Utopionego psa znalazła spacerowiczka, która od razu zawiadomiła Płockie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

"Jedziemy na miejsce i naszym oczom ukazuje się wstrząsający widok. Pies dryfuje w Wiśle, ma skrępowane sznurkiem od snopowiązałki tylne nogi. Koniec sznura przywiązany jest do metalowej siatki umacniającej skarpę" - relacjonują członkowie TOZ Płock.

"Młody mieszaniec bernardyna był dręczony przez śmiercią- ma odrąbany ogon... Nie wiemy czy w chwili wrzucenia do rzeki pies jeszcze żył, ale wszystko na to wskazuje. Po co nieżywemu psu krępować tylne łapy i przywiązywać go sznurem do brzegu...?"

Na miejsce zdarzenia została wezwana Policja.

Członkowie TOZ w Płocku proszą o pomoc w odnalezieniu mordercy psa. Za wskazanie informacji o sprawcy czeka nagroda.


Napisz komentarz

Komentarze

Emila, 14 marca
Co za głupie tłumaczenie, że nie ma pracy. Praca to jest, tylko ludziom nie chce się pracować, bo po co! Państwo da. Surowo ukarać bydlaka.!!!!
Maria, 14 marca
SMUTEK I NIEDOWIERZANIE,ŻE TACY LUDZIE ŻYJĄ WŚRÓD NAS. PRZECIEŻ TEN PIES NIC NIE ZAWINIŁ, TRAFIŁ DO OPRAWCY, KTÓRY POWINIEN ZOSTAĆ SUROWO UKARANY.
Malg, 13 marca
Jak można zrobić coś takiego zwierzęciu? Kara powinna spotkać tego, kto to zrobił
Popularny: 1100 odsłon Informacje 12 marca, 13:00,

Sprzedaż papierosów może stać się nielegalna

Zła informacja dla palaczy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że już od połowy maja handel papierosami będzie nielegalny. Na mocy dyrektywy Unii Europejskiej, do 20 maja 2019 roku kraje członkowskie muszą wprowadzić system, który ma umożliwić śledzenie ruchu i pochodzenia papierosów.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 14
Jednych może to cieszyć, ale należy pamiętać, że ze sprzedaży papierosów co roku do budżetu państwa trafia ponad 25 mld zł

Regulacje będą wymagać również zarejestrowania 100 tys punktów sprzedaży detalicznej wyrobów tytoniowych. To ogromne wyzwanie techniczne oraz komunikacyjne, które wymaga czasu oraz odpowiednich przepisów prawnych.

W przypadku nie wywiązania się, handel wyrobami tytoniowymi będzie niemożliwy.

Pomimo tego, że o konieczności wprowadzenia systemu "Track&trace" polski rząd wiedział już od kilku lat, to na kilka miesięcy przed ostatecznym terminem jego wprowadzenia, palacze nadal nie wiedzą czy będą mogli legalnie kupić papierosy.

"Dla wszystkich uczestników rynku biorących udział w obrocie wyrobami tytoniowymi wdrożenie systemu Track & Trace oznacza całkowitą modyfikację dotychczasowej działalności operacyjnej, zbudowanie nowych systemów informatycznych, zaopatrzenie się w niezbędny sprzęt oraz przeszkolenie pracowników" – mówi Maciej Ptaszyński, dyrektor Polskiej Izby Handlu.

Wpływy ze sprzedaży wyrobów tytoniowych w Polsce w znacznym stopniu zasilają budżet państwa. Każdego roku do kasy państwa wpływa z tego tytułu ponad 25 miliardów złotych.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie