Popularny: 1800 odsłonInformacje23 października 2016, 19:41,

Spektakl „Szesnaście róż” w MCKW niedzielne popołudnie w sali kinowej w Miejskim Centrum Kultury gościł Teatr Impresyjny z Włocławka ze spektaklem „ Szesnaście róż”. Wykonanie utworów i całą historię przedstawiła Katarzyna Anzorge, reżyseria i scenariusz Jan Polak, stronę muzyczną opracował Piotr Matuszkiewicz.W spektaklu zostały wykorzystane piosenki do wierszy A. Osieckiej, M. Hemara, J. Kofty i połączono to z prozą Jana Polaka.

Poprzez piosenki opowiedziano historie pewnego małżeństwa z szesnastoletnim stażem. Zaśpiewano między innymi piosenki: ”Jaki śmieszny”, „Okularnicy”, „Brzydcy”, „W moim magicznym domu”, „Wariatka tańczy”.

Tematem jest codzienne życie małżonków owiane ciekawymi historiami z ich życia. Ona na każdą rocznicę ślubu dostaje od niego róże, tego dnia dostaje szesnastą. W niej budzą się wspomnienia ich młodości, pierwszych miłości, pierwszych randek, dorabianie się wspólnego M-3 i niezapomnianej parapetówki.

Ta rocznica jednak jest tragiczna w skutkach, ona spacerując i myśląc o swoim życiu trafia do baru gdzie widzi zakochaną parę. On nigdy tak na nią nie patrzył. Okazało się ,że to jej mąż. Przedstawienie kończy się wystrzałem z pistoletu. To niezwykle niepokojący i wzruszający życiowy obraz naszego poniekąd życia.

Spektakl spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, widzowie dopisali, nagradzając aktorów burzą oklasków.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Anna Tyszenko

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie