Popularny: 8500 odsłonInformacje16 listopada, 15:15,

Sportowy projekt w Klusku zakończony!


W ramach projektu organizowano zajęcia sportowe oraz ogólnorozwojowe dla mieszkańców sołectwa

Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet Kluska zakończyło realizację projektu "Aktywne poniedziałki" dofinansowanego w ramach projektu Mazowsze Lokalnie realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie SOKiAL oraz Fundację Fundusz Współpracy ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz budżetu Województwa Mazowieckiego.W ramach projektu organizowano zajęcia sportowe oraz ogólnorozwojowe dla mieszkańców sołectwa. Zajęcia odbywały się, co najmniej raz w tygodniu. Najczęściej mieszkańcy grali w piłkę nożną i siatkówkę plażową, ale nie zabrakło innych aktywności. Dzieci miały możliwość spędzenia czasu grając w badmintona i ping ponga. Ponadto zorganizowano wyjazd na basen i do zoo. W jedną z wrześniowych sobót mieszkańcy wzięli udział w "Sąsiedzkich potyczkach" - meczach w piłkę nożną i siatkówkę. Ciekawym wydarzeniem były podchody, które zintegrowały zarówno małych i dużych mieszkańców miejscowości. Ponadto udało się zorganizować wycieczkę rowerową wokół jeziora, w której udział wzięło kilkadziesiąt osób i elektroniczny pokaz mody ekologicznej.

To już kolejny projekt zrealizowany w naszej miejscowości, na który udało nam się pozyskać dodatkowe środki. Cieszy nas fakt, że nasze projekty otrzymują dofinansowania w dużych konkursach, co mnie osobiście motywuje do dalszego działania. Co dla mnie ważne, po raz kolejny pokazaliśmy, że Klusek sportem stoi. Sport łączy ludzi, czego przykładem jest nasza kluskowa rodzina. Pomimo pandemii udało nam się zrealizować bardzo dużo działań, nie tylko sportowych. Pokazujemy tym samym, że jeśli się naprawdę czegoś chce i płynie to prosto z serca to można wiele zdziałać - skomentowała Zuzanna Baranowska-Lemmen, Prezes zarządu Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet Kluska.

Pomimo tego trudnego dla nas wszystkich czasu udało nam się przeprowadzić wszystkie zakładane w projekcie działania. Oferta zajęć w tym roku była różnorodna, każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Umiejętności sportowe naszych mieszkańców są coraz lepsze. A my już planujemy kolejne działania na przyszły rok - podsumowała Anna Filińska, Sekretarz Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet Kluska.

Dzięki realizacji projektu udało się zaktywizować i zintegrować lokalną społeczność przez sport oraz pokazać szczególnie dzieciom ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. Po kilku wydarzeniach zorganizowaliśmy spotkania integracyjne, co jeszcze bardziej zacieśniło nasze relacje i zaowocowało kolejnymi pomysłami - dodaje Anna Wiśniewska, Zastępczyni Przewodniczącej KGW w Klusku.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Redakcja Gostynin.info / foto: Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet Kluska

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Marek, 18 listopada
Byłem na imprezach, które organizowali przed pandemią. Mają power, a panie świetnie gotują. Nie mogę się doczekać aż znów zorganizują jakiś piknik, dobra zabawa murowana
Czarek, 17 listopada
Fajny pomysł i realizacja. Widać, że wszyscy dobrze spędzili czas. Czasami zaglądam na wasza stronę i patrzę co robicie. Brawo, bardzo aktywna wieś. Jedyna taka w gminie. Wszysycy powinni brać z was przykład! :)
Marcin, 17 listopada
Jestem pod wrażeniem tych wszystkich ich działań. Ciągle coś robią. A co w tym czasie robi gmina czy gminne centrum kultury???
Dodaj ogłoszenie