Informacje22 maja, 10:21,

Spotkania z publicystami i politykami. Za nami Campus Academy w PłockuW miniony weekend, trwał trzydniowy Campus Academy w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki. Campus Academy i Campus Polska Przyszłości to przestrzeń, w której młodzi ludzie mają możliwość otwartej i bezpiecznej wymiany poglądów oraz doświadczeń. Uczestniczą oni w panelach, spotkaniach i warsztatach. Campus Academy to krótsze, weekendowe wydarzenia, natomiast Campus Polska Przyszłości trwa aż tydzień i odbywa się corocznie pod koniec sierpnia w Olsztynie.W drugim dniu projektu, czyli w sobotę, wystąpiły takie osobistości jak Adam Struzik, Prezydent  Płocka Andrzej Nowakowski, Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - inicjator projektu oraz prof. Tomasz Grodzki, Marszałek Senatu RP.

Podczas swojego wystąpienia, prezydent stolicy wspominał o dyskusji, która odbyła się w piątek pomiędzy politykami Koalicji Obywatelskiej a Polskim Stronnictwem Ludowym. Zauważył, że różnice między nimi są naprawdę niewielkie, zwłaszcza kiedy porusza się temat przyszłości i rzeczywistych wyzwań.

Podkreślił, że to jest dzisiaj najważniejsze - koncentrowanie się na prawdziwych problemach. Prezydent przekonywał, że istotne jest pokazanie, iż cała demokratyczna opozycja jest gotowa do rozmów, a przede wszystkim, że dojrzała klasa polityczna jest otwarta na wasze głosy i gotowa stawić czoła tym prawdziwym wyzwaniom.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie