Popularny: 1700 odsłonInformacje14 listopada 2019, 09:34,

Sprawa łódzkich adwokatów przeniesiona. W Gostyninie brak odpowiedniej sali

Sprawa łódzkich adwokatów przeniesiona. W Gostyninie brak odpowiedniej sali

Udostępnij 9
Na ławie oskarżonych ma zasiąść m.in. 30 łódzkich adwokatów

W poniedziałek, 18 listopada nie w Sądzie Rejonowym w Gostyninie jak pierwotnie planowano a w Sądzie Rejonowym w Płocku rozpocznie się proces bez precedensu jak dotychczas w całej Polsce.Na ławie oskarżonych ma zasiąść m.in. 30 łódzkich adwokatów, zamieszanych w pozyskiwanie „lewych” zwolnień lekarskich udzielanych przez lekarza sądowego oraz głównej oskarżonej – 52-letniej lekarki sądowej.

O sprawie informowaliśmy w kwietniu tego roku:

https://gostynin.info/informacje/37-adwokatow-ma-zasiasc-na-lawie-oskarzonych-w-sadzie-rejonowym-w-gostyninie

W ubiegłym roku Prokuratura Krajowa we Wrocławiu skierowała do Sądu Rejonowego Łódź– Śródmieście. Sąd w Łodzi-Śródmieściu z uwagi na zachowanie bezstronności wystąpił do Sądu Najwyższego aby proces przenieść poza Łódź. A ten zdecydował, że sprawa ma odbyć się w Sądzie Rejonowym w Gostyninie.

Jednak w gostynińskim Sądzie Rejonowym przy ulicy 3 Maja także posiedzenie nie będzie mogło się rozpocząć.

Powód? Brak wystarczająco dużej sali rozpraw. Zmieniła się także ilość oskarżonych:

- Łącznie w tej sprawie jest 45 oskarżonych: 30 adwokatów, 8 radców prawnych, 5 lekarzy, 2 przedstawicieli innych zawodów – powiedziała Portalowi Płock Iwona Wiśniewska-Bartoszewska.

Podczas pierwszego posiedzenia sędzia razem ze stronami mają opracować ma plan procesu, czyli m.in. ustalić terminy pierwszej rozprawy oraz kolejnych, oraz terminy przesłuchań świadków a strony być może złożą wnioski dowodowe.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie