Popularny: 5200 odsłonInformacje11 marca,

Stało się. Handel w Gostyninie zamarł

Ustawa wprowadzona przez obecny rząd dotycząca ograniczenia handlu w niedzielę weszła w życie. Osoby, które wracając ze spaceru postanowiły odwiedzić swój ulubiony sklep spotkała niemiła niespodzianka. Zamiast zrobienia potrzebnych zakupów musieli obejść się widokiem zamkniętych drzwi.

Przewiń w dół aby czytać dalej

W dniu dzisiejszym (11 marca br.) zamknięte są wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe oraz większość sklepów "osiedlowych" w których właściciel, pomimo możliwości prowadzenia handlu (lub nieodpłatnie członek rodziny) nie zdecydował się ustać za ladą.

Najpotrzebniejsze artykuły możemy zakupić jedynie w kilku punktach. W Gostyninie i okolicach otwarte są m.in. sklepy na Legardzie, na ul. Prusa, 18 Stycznia, Zazamczu, Targowej, Dybance, Kowalskiej, Stodólnej oraz Zalesiu.

"Jest ruch trochę większy niż dotychczas w niedziele, sprzedają się artykuły podstawowe jak papierosy i napoje. Ze względu na szum medialny sklepy wczoraj były dłużej otwarte i ludzie na pewno zrobili zakupy na zapas" - powiedział portalowi właściciel jednego ze sklepów w centrum miasta. "Osobiście wolałbym, żeby normalne podatki płacili (sklepy wielkopowierzchniowe przyp. red.), nie mieli żadnych ulg. To by było lepsze niż wolna niedziela" - dodał.

"Ruch jak w każdą niedzielę. Jak widać, skoro ludzie przychodzą i kupują to jest potrzeba, stąd wszystkie ograniczenia tak naprawdę są bez sensu" - stwierdziła właścicielka innego sklepu.

Mazur w formie. Po ciężkim spotkaniu wygrali w Lubieniu Kujawskim

W przedostatniej grze kontrolnej przed rozpoczęciem sezonu 2017/18 runda wiosenna IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej seniorzy Mazura Gostynin wygrali w Lubieniu Kujawskim z Lubienianką (Liga Okręgowa Kujawsko-Pomorska) 3:2.

Mecz rozgrywany był na trudnym grząskim boisku, widać to było po poczynaniach zawodników, który nieraz mieli problemy z utrzymaniem równowagi. Mazur objął prowadzenie w 4 minucie, po wymianie podań na czystą pozycję wszedł Rafał Wilamowski i strzałem w długi róg trafił na 1:0.

Rywale wyrównali w minucie 39 po akcji prawą stron boiska i do przerwy był remis.

Po zmianie stron Mazur na prowadzenie wyszedł w 51 minucie po pięknej zespołowej akcji piłkę głową w pole karne zagrał Bartosz Wiśniewski i z bliska do siatki trafił Jakub Kustra. Ten sam napastnik Mazura trafił na 3:1, w 54 minucie decydując się na strzał z dystansu piłka po rykoszecie wpadła do bramki.

Gospodarze wynik na 2:3 ustalili w 71 minucie, po prostopadłym podaniu.

Ostatnią grę kontrolną przed wznowieniem rozgrywek IV Ligi Mazowieckiej Mazur rozegra w Drobienie ze Skrą (Liga Okręgowa Płock) w sobotę, 17 marca.

Lubienianka Lubień Kujawski – Mazur Gostynin 2:3

Bramki dla Mazura: 4' Rafał Wilamowski, 51' i 54' Jakub Kustra

Mazur rozpoczął w składzie: Bartosz Tomczak – Jarosław Kułaga, Damian Skumórski, Piotr Stępniak, Piotr Dutkiewicz - Michał Matecki, Mateusz Ostrowski, Konrad Popławski, Bartosz Wiśniewski – Rafał Wilamowski, Jakub Kustra; trener: Waldemar Figurski

zagrali także: Adrian Rak, Bartłomiej Dębicki, Bartosz Dutkiewicz, Marcin Chyczewski, Eryk Przybylski,