Popularny: 5300 odsłon Informacje 11 marca 2018, 15:26,

Stało się. Handel w Gostyninie zamarł

Ustawa wprowadzona przez obecny rząd dotycząca ograniczenia handlu w niedzielę weszła w życie. Osoby, które wracając ze spaceru postanowiły odwiedzić swój ulubiony sklep spotkała niemiła niespodzianka. Zamiast zrobienia potrzebnych zakupów musieli obejść się widokiem zamkniętych drzwi.

Przewiń w dół aby czytać dalejW dniu dzisiejszym (11 marca br.) zamknięte są wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe oraz większość sklepów "osiedlowych" w których właściciel, pomimo możliwości prowadzenia handlu (lub nieodpłatnie członek rodziny) nie zdecydował się ustać za ladą.

Najpotrzebniejsze artykuły możemy zakupić jedynie w kilku punktach. W Gostyninie i okolicach otwarte są m.in. sklepy na Legardzie, na ul. Prusa, 18 Stycznia, Zazamczu, Targowej, Dybance, Kowalskiej, Stodólnej oraz Zalesiu.

"Jest ruch trochę większy niż dotychczas w niedziele, sprzedają się artykuły podstawowe jak papierosy i napoje. Ze względu na szum medialny sklepy wczoraj były dłużej otwarte i ludzie na pewno zrobili zakupy na zapas" - powiedział portalowi właściciel jednego ze sklepów w centrum miasta. "Osobiście wolałbym, żeby normalne podatki płacili (sklepy wielkopowierzchniowe przyp. red.), nie mieli żadnych ulg. To by było lepsze niż wolna niedziela" - dodał.

"Ruch jak w każdą niedzielę. Jak widać, skoro ludzie przychodzą i kupują to jest potrzeba, stąd wszystkie ograniczenia tak naprawdę są bez sensu" - stwierdziła właścicielka innego sklepu.


Napisz komentarz

Komentarze

Elvair, 15 marca 2018
To jest wspaniała decyzja. Superrr niedziela
mieszkanka., 14 marca 2018
Akurat ten sklepik był otwarty.
mieszkaniec, 13 marca 2018
nareszcie zakaz handlu bardzo się cieszymy
Popularny: 500 odsłon Informacje 11 marca 2018, 00:28,

Mazur w formie. Po ciężkim spotkaniu wygrali w Lubieniu Kujawskim

W przedostatniej grze kontrolnej przed rozpoczęciem sezonu 2017/18 runda wiosenna IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej seniorzy Mazura Gostynin wygrali w Lubieniu Kujawskim z Lubienianką (Liga Okręgowa Kujawsko-Pomorska) 3:2.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Mecz rozgrywany był na trudnym grząskim boisku, widać to było po poczynaniach zawodników, który nieraz mieli problemy z utrzymaniem równowagi. Mazur objął prowadzenie w 4 minucie, po wymianie podań na czystą pozycję wszedł Rafał Wilamowski i strzałem w długi róg trafił na 1:0.

Rywale wyrównali w minucie 39 po akcji prawą stron boiska i do przerwy był remis.

Po zmianie stron Mazur na prowadzenie wyszedł w 51 minucie po pięknej zespołowej akcji piłkę głową w pole karne zagrał Bartosz Wiśniewski i z bliska do siatki trafił Jakub Kustra. Ten sam napastnik Mazura trafił na 3:1, w 54 minucie decydując się na strzał z dystansu piłka po rykoszecie wpadła do bramki.

Gospodarze wynik na 2:3 ustalili w 71 minucie, po prostopadłym podaniu.

Ostatnią grę kontrolną przed wznowieniem rozgrywek IV Ligi Mazowieckiej Mazur rozegra w Drobienie ze Skrą (Liga Okręgowa Płock) w sobotę, 17 marca.

Lubienianka Lubień Kujawski – Mazur Gostynin 2:3

Bramki dla Mazura: 4' Rafał Wilamowski, 51' i 54' Jakub Kustra

Mazur rozpoczął w składzie: Bartosz Tomczak – Jarosław Kułaga, Damian Skumórski, Piotr Stępniak, Piotr Dutkiewicz - Michał Matecki, Mateusz Ostrowski, Konrad Popławski, Bartosz Wiśniewski – Rafał Wilamowski, Jakub Kustra; trener: Waldemar Figurski

zagrali także: Adrian Rak, Bartłomiej Dębicki, Bartosz Dutkiewicz, Marcin Chyczewski, Eryk Przybylski,


Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Dodaj ogłoszenie