Popularny: 1000 odsłonInformacje12 lutego, 12:39,

Stopniały śniegi, a naszym oczom ukazały się… psie odchody

Stopniały śniegi, a naszym oczom ukazały się… psie odchody

Otrzymaliśmy e-mail od oburzonej mieszkanki Gostynina. Poniżej prezentujemy jego treść

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 92
Właściciel odwraca się od zwierzęcia, udaje, że tego nie widzi i odchodzi. Zostawia „tę niespodziankę” nam wszystkim


"Nie rozumiem ludzi, którzy decydują się na posiadanie psa a wstydzą się, kiedy  ich pies załatwia się na trawniku czy na chodniku. Ale pies musi gdzieś „to” zrobić. Wtedy właściciel odwraca się od zwierzęcia, udaje, że tego nie widzi i... odchodzi.  Zostawia „tę niespodziankę” nam wszystkim. Dla mnie to wielki wstyd zostawić taki brud po swoim psie.

Ja też mam pieska, też wychodzę z nim na spacer. Ale sprzątam po nim. Zazwyczaj używam do tego zwykłych torebek foliowych, nie robię z tego problemu i apeluje do wszystkich: sprzątajcie po swoich zwierzętach.

Pozdrawiam właścicieli psów i apeluje sprzątajcie po swoich psach!"

Przypominamy, że w Urzędzie Miasta dostępne są specjalne woreczki na psie odchody.

 


Napisz komentarz

Komentarze

asik, 4 dni temu
Ludzie są jak świnie. Wyprowadzi psa ,nie sprzątnie ,potem sam włazi w psie kupy. Zuza jeśli masz psa ,wyprowadzaj go co dnia przez miesiąc w jedno miejsce i zobacz czy się zutylizują psie odchody. Torebki i papierki nie cuchną. Łatwiej je sprzątnąć. Ale gdy wiosną pracownicy MTBS koszą trawniki wówczas leci na nich grad psich kup. Czy tak ciężko sprzątnąć po swoim psie? Podwórko sprzątniesz , trawnik czy chodnik nie twój? Więc nie przychodż w te miejsca.
zuza, 5 dni temu
Nie rozumiem tak wielkiego oburzenia pozostawianiem psich odchodów na trawnikach podczas gdy gdziekolwiek się nie spojrzy widać papierki czy foliowe torebki. Moim zdaniem powinnismy najpierw zająć się rzeczami które na prawdę zagrażają środowisku i rozkładają się 500 lat, a nie psią kupą, która za miesiąc nie będzie już istnieć.
2016, 12 lutego
Za MCK obok górki i przy ogrodzeniu placu zabaw to samo. Mnie też szlag trafia bo po swoim psie sprzątam .I jest pojemnik na psie odchody i są tabliczki z informacja o tym ,że właściciel sprząta. W okół kina to moim zdaniem jest teren rekreacyjny i koniecznie trzeba sprzątać po psie. Ale komu te żale ? Większość ma w d..pie porządek .
Popularny: 3500 odsłonInformacje12 lutego, 12:18,

Nie opłaca się umierać. Wysokie koszty pogrzebu

Nie opłaca się umierać. Wysokie koszty pogrzebu

Osobie, która pokrywa koszty pogrzebu wypłacany jest zasiłek pogrzebowy. W 2018 roku i obecnie wynosi on 4 tys. zł. Osoba taka musi zadbać o odbiór i przewóz zwłok, przygotowanie ciała do pogrzebu i organizację pochówku na cmentarzu. Pieniądze z reguły wystarczają tylko na część wydatków.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 98
Jeszcze kilka lat temu, zasiłek pogrzebowy wynosił prawie 6,5 tys. zł, teraz dużo mniej

Przygotowanie ciała do pogrzebu nie jest tanie. Zmarłemu należy kupić trumnę lub urnę,  kwiaty, ostatnio też  oprawę muzyczną. Dużą część zasiłku należy przeznaczyć na opłaty administracyjne na cmentarzu, związane z zakupem lub przedłużeniem praw do grobu czy usługami grabarskimi.

Koszty pochówku zmieniają się w zależności od miejscowości, w którym będzie on organizowany. Jak to wygląda w Gostyninie ?

Ceny pochówków są różne także ze względu na jego rodzaj.

Za trumnę musimy zapłacić od 1200 zł do 3000 zł.

Ksiądz, organista i pomoc kościelna to zwykle 1400-1500 zł.

Kremacja, coraz częściej stosowana to 600 zł.

Koszt pogrzebu to zwykle 1000 zł, grabarza 500 zł. Musimy pamiętać o wieńcu, za który zapłacimy od 200 zł do 1000 zł.

Na koniec stypa to koszt rozpoczynający się średnio od 35 zł za osobę.

Zasiłek pogrzebowy to jednorazowe świadczenie na pokrycie kosztów pogrzebu. Przysługuje w razie śmierci ubezpieczonego, osoby pobierającej emeryturę lub rentę albo członka ich rodzin. Za taką osobę uważa się m.in. małżonka zmarłego, rodziców, rodzeństwo, dzieci zmarłego i macochę lub ojczyma.


Napisz komentarz

Komentarze

Xxx, 4 dni temu
To pis zabrał tą rożnice za rządow po
2016, 5 dni temu
28 lat temu zmarł mi ojciec i wtedy to był szok ,gdy ksiądz podał cenę pochówku. A ubezpieczenie wypłacali wtedy po pogrzebie i trzeba było skombinować kasę. Teraz dalej jest niedowierzanie. A zakład pogrzebowy dolicza 100 zł za śmieci. W całej tej branży za wszystko trzeba płacić.
Jerzy, 12 lutego
KSIĄDZ ZA 1 GODZINĘ PRACY WRAZ Z ORGANISTĄ I KOŚCIELNYM POBIERA 1500 ZŁ. TO DOPIERO ZAROBEK. A MOŻE TAK " co łaska " nie więcej jak 500 zł . Z powodzeniem by wystarczyło.
Dodaj ogłoszenie