Popularny: 1100 odsłonInformacje11 października, 15:23,

Stracił prawo jazdy, bo jechał o wiele za szybko. Pędził w obszarze zabudowanym aż 131 km/h!

Stracił prawo jazdy, bo jechał o wiele za szybko. Pędził w obszarze zabudowanym aż 131 km/h!

19-latek oprócz tego, że stracił prawo jazdy, został także ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł

Policjanci ruchu drogowego z gostynińskiej komendy zatrzymali prawo jazdy za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Kierowcą, który przez trzy miesiące nie będzie mógł wsiadać z kierownicę, był mężczyzna prowadzący seatem. Na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, pędził aż 131 km/h.Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Seat. Za kierownicą samochodu siedział 19-latek. Mężczyzna w obszarze zabudowanym, na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził swoim samochodem z prędkością 131 km/h. Mężczyzna oprócz tego, że stracił prawo jazdy, został także ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Miejmy zawsze na uwadze, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej.

Dodatkową pomoc w eliminowaniu piratów drogowych i amatorów prędkości z dróg naszego powiatu mogą stanowią informacje umieszczane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde takie miejsce oznaczone na mapie jest sprawdzane przez funkcjonariuszy i pozwala skutecznie walczyć z piractwem drogowym.

autor/źródło: KPP Gostynin
Tematy:drogówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie