Popularny: 800 odsłonInformacje21 maja, 11:17,

Stracili prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym

Stracili prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym

Udostępnij 3
Rekordzista przekroczył prędkość o 64 km/h

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na 3 miesiące. Przepis ma już pięć lat jednak nie wszyscy chcą się do niego stosować. W ostatnich dniach gostynińscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Gostynin, w związku z dokonywaniem pomiaru prędkości, zatrzymali kolejnych trzech takich kierowców.W ostatnich dniach policjanci z gostynińskiej drogówki ujawnili trzech kierujących, którzy pomimo obowiązujących przepisów przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze w miniony wtorek na ulicy Płockiej w Gostyninie, zarejestrowali wyczyn 37-letniego mieszkańca Gostynina, który kierował pojazdem marki Volvo. Przeprowadzony pomiar wykazał, że przekroczył on dopuszczalną prędkość o 59 km/h.

Tego samego dnia w miejscowości Kozice z prawem jazdy pożegnał się również mieszkaniec powiatu kutnowskiego. 40- letni kierujący pojazdem Ford w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 64 km/h. Nie chcąc być gorszym w minioną środę 22 –letni mieszkaniec Gostynina poruszając się pojazdem Opel w miejscowości Sierakówek przekroczył dopuszczalną prędkość o 58 km/h.      

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodnie z przepisami. Przypominamy, że kierowca, który w terenie zabudowanym przekroczy dopuszczalną w tym miejscu prędkość o więcej niż 50km/h, straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Okres ten może zostać przedłużony do 6 miesięcy, jeśli w dalszym ciągu będzie kierował pojazdem. Jeśli w przedłużonym okresie kierowca ponownie siądzie za kierownicą, wówczas starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Narażasz się ponadto na mandat karny w kwocie od 400 do 500 zł lub karę grzywny do 5000 zł, jeżeli sprawę będzie rozstrzygał sąd.

autor/źródło: KPP Gostynin / foto: podlasie24.pl

Napisz komentarz

Komentarze

kierowca z gostynina, 21 maja
Z czego tu się policja cieszy zamiast pouczyć to zabierają prawojazdy na 3 miesiące a może są to osoby które jezdzą na co dzień samochodami cięzarowymi . Przekroczysz prędkość jesteś ukarany mandatem punktami i zakazem kierowania 3 w 1 dziekuje policji za uczciwość.
Dodaj ogłoszenie