Popularny: 900 odsłonInformacje2 kwietnia, 07:40,

Strażacy ratownicy medyczni delegowani do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA


Wśród delegowanych jest 1 strażak KP PSP w Gostyninie

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak podjął decyzję w sprawie oddelegowania 60 strażaków PSP, posiadających uprawnienia ratowników medycznych, do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Strażacy będą pełnili dyżury od 1 kwietnia do 31 maja 2021 roku.Jest to 32 strażaków z województwa mazowieckiego, oraz 28 strażaków ratowników medycznych z województw podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko –mazurskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz lubelskiego.

Do działań w szpitalach oraz utworzonych tymczasowych szpitalach i oddziałach, oddelegowanych jest łącznie 179 ratowników medycznych z PSP (w tym 60 do CSK MSWiA w Warszawie), którzy opiekują się pacjentami zakażonymi koronawirusem.

Strażacy będą opiekować się pacjentami chorymi na COVID-19. Zadaniem ratowników medyczny PSP będzie udzielaniem świadczeń zdrowotnych samodzielnie oraz pod nadzorem lekarza, w tym m. in.  obsługa respiratora, podanie lekarstw oraz podłączenie do kroplówki

Z terenu województwa mazowieckiego do wsparcia systemu ochrony zdrowia zgłosiło się 32 chętnych ratowników medycznych:

- KW PSP w Warszawie – 1 osoba;
- KM  PSP m. st. Warszawy – 12 osób;
- KM PSP w Ostrołęce – 1 osoba;
- KM PSP w Siedlcach – 2 osoby;
- KM PSP w Płocku – 3 osoby;
- KM PSP w Radomiu – 2 osoby;
- KP PSP w Mińsku Mazowieckim – 1 osoba;
- KP PSP w Garwolinie – 1 osoba;
- KP PSP w Mławie – 1 osoba;
- KP PSP w Sochaczewie – 1 osoba;
- KP PSP w Gostyninie – 1 osoba;
- KP PSP w Pruszkowie – 1 osoba;
- KP PSP w Ciechanowie – 1 osoba;
- KP PSP w Nowym Dworze Mazowieckim – 2 osoby;
- KP PSP w Sokołowie Podlaskim – 1 osoba;
- KP PSP w Otwocku – 1 osoba.

1 kwietnia 2021 r. ze strażakami – ratownikami medycznymi z województwa mazowieckiego delegowanymi do służby w CSK MSWiA w Warszawie spotkał się st. bryg. Jarosław Nowosielski mazowiecki komendant wojewódzki PSP, który skierował słowa uznania i podziękowania do strażaków za bezpośrednią pomoc w walce z pandemią na pierwszej linii frontu.

Mazowiecki komendant wojewódzki PSP podkreślił, że udzielone wsparcie systemu ochrony zdrowia ze strony ratowników medycznych PSP ma istotne znaczenie w ratowaniu życia i zdrowia podczas trzeciej fali pandemii koronawirusa.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Opracowanie: Ośrodek Szkolenia PSP w Warszawie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie, Zdjęcia: mł. bryg. Karol Kierzkowski – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie