Popularny: 600 odsłonInformacje8 maja, 13:30,

Świetne starty Nadii Machały i Michała Pawłowskiego w rolkarskim Pucharze Europy


Nadia jako kadetka uplasowała się na najwyższej pozycji spośród reprezentantek naszego kraju

W miniony weekend 5-6-7 maja odbył się pierwszy w tym sezonie, rolkarski Puchar Europy w Holandii w Heerde.W zawodach wzięło udział 365 zawodników z całego świata,w ośmiu grupach wiekowych. Biegi odbywały się na dystansach krótkodystansowych oraz długodystansowych, w zależności od grup wiekowych.Swoje możliwości zaprezentowali osiągający dotychczas najwyższe wyniki na arenie ogólnopolskiej ( Mistrzostwa Polski, Puchary Polski), Nadia Machała z SP1 oraz Michał Pawłowski z SP 5 reprezentujący uczniowski klub sportowy UKS Orlica Duszniki Zdrój.

Nadia wywalczyła piąte miejsce na dystansach sprinterskich oraz siódme miejsce w klasyfikacji generalnej w Europie. Jest to na tyle duże osiągnięcie, gdyż w tym roku jako kadetka ściga się z zawodniczkami ze starszego rocznika,k tóre prezentują bardzo wysoki poziom sportowy. Nadia jako kadetka uplasowała się na najwyższej pozycji spośród reprezentantek naszego kraju.

Poza nowym doświadczeniem na arenie Europejskiej Nadia otrzymała drobną nagrodę finansową.

Michał Pawłowski musiał powalczyć w równie licznej grupie wiekowej młodzików, gdzie w ogólnej klasyfikacji znalazł się w połowie stawki, na pozycji dwudziestej trzeciej. Koronnymi dystansami Michała w których się specjalizuje, są starty sprinterskie,czyli 200 m i 500 m.Tutaj młody zawodnik zajął równie wysoką pozycję i uplasował się na miejscu trzynastym.

Przed młodymi reprezentantami kolejny Puchar Polski, który odbędzie się już w najbliższy weekend w Dusznikach Zdrój, a już za dwa tygodnie druga edycja Pucharu Europy,na którym młodzi gostynianie pojawią się w Niemieckiej Gerze.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Anna Machała

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie