Popularny: 3200 odsłonInformacje22 czerwca 2018, 17:45,

Szczęśliwej drogi już czas. G2 pożegnało 3-klasistów

Po 3 latach nauki w murach szkoły, przyszedł dzień, w którym musieli pożegnać swoich nauczycieli, wychowawców oraz kolegów z klasy, ponieważ od września rozpoczną nowy etap swej edukacji.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Od września w placówce pozostanie już tylko1 rocznik gimnazjalny


W budynku byłego Gimnazjum nr 2 odbyło się dzisiaj zakończenie roku szkolnego klas trzecich oddziałów gimnazjalnych. Uroczystość rozpoczął dyrektor Adam Matyszewski, który po przywitaniu wszystkich uczniów oraz przybyłych gości skierował życzenia do młodzieży.

"Bardzo chciałbym Wam gratulować sukcesu, jakim jest ukończenie tego rozdziału edukacji. Wasza ciężka praca, wytrwałość i samozaparcie w dążeniu do celu, pozwoliły Wam dotrzeć dziś właśnie do tego miejsca. Dziś przyszła pora na chwilę wytchnienia. Pora na zasłużony odpoczynek" - mówił dyrektor.

Za znakomite osiągnięcia sportowe Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Robacki wręczył Klaudii Jastrzębskiej puchar.

Prawdziwa góra nagród przypadła Kamilowi Wilińskiemu. Absolwent placówki oprócz Nagrody Dyrektora otrzymał wiele wyróżnień za jego sukcesy w konkursach przedmiotowych.

Radość z 2-miesięcznego odpoczynku nie potrafiła jednak przyćmić smutku rozstania ze szkołą oraz kolegami. Wielu absolwentów nie potrafiło tłumić smutku, a w ich oczach zakręciła się łza.


Napisz komentarz

Komentarze

Klem, 23 czerwca 2018
Do Zdjęcia nr. 53: Pani Izo K Gratuluję Cierpliwości !
Popularny: 1900 odsłonInformacje22 czerwca 2018, 16:30,

30 czerwca cała Polska stanie się strefą ekonomiczną. Gostynin także

W środę Gostynin odwiedził przedstawiciel Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Paweł Klimczak Dyrektor Departamentu Pozyskiwania i Obsługi Inwestora LSSE przyjął zaproszenie Inicjatywy dla Gostynina.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Czekamy na inwestorów

30 czerwca wchodzi w życie ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji.

Ustawa ta umożliwia zwolnienia podatkowe dla inwestorów przez 10–15 lat w całym kraju, a nie tylko, jak obecnie, w 14 specjalnych strefach ekonomicznych. Preferencje podatkowe będą uzależnione m.in. od lokalizacji inwestycji, jej charakteru i jakości tworzonych miejsc pracy. Premiowane mają być inwestycje w rejonach o najwyższym bezrobociu (Gostynin jest n a tej liście wysoko), w małych i średnich miastach. Powinno to zachęcić przedsiębiorców do zakładania firm w rejonach słabiej rozwiniętych, które nie są w stanie sprostać wymaganiom dużych inwestorów, np. pod względem infrastruktury czy dostępności zasobów ludzkich. Przewidziano także preferencje dla małych i średnich firm oraz inwestycji, które wpływają na konkurencyjność i innowacyjność regionalnych gospodarek. Chodzi m.in. o transfer wiedzy, prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej, rozwój klastrów, a także zapewnienie pracownikom korzystnych warunków. Uwzględniane będą też współpraca ze szkolnictwem zawodowym i tworzenie specjalistycznych klas.

Podstawowym celem ustawy jest zachęcenie przedsiębiorców do inwestowania na terenie całego kraju. My również chcemy aby przedsiębiorcy zechcieli inwestować w Gostyninie dlatego podjęliśmy współpracę z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Nasze zaproszenie przyjął Dyrektor Departamentu Pozyskiwania i Obsługi Inwestora LSSE p. Paweł Klimczak.

Przedstawiliśmy informacje na temat terenów inwestycyjnych w Gostyninie, a także przeprowadziliśmy wizję w terenie. Duże zainteresowanie wzbudziła działka pod Termy Gostynińskie, działka na ul. Kowalskiej, w sąsiedztwie Izolbetu, a także nieruchomości po ELGO.

Mamy nadzieję, że to początek naszej dobrej współpracy, która przyczyni się do pozyskania dla Gostynina inwestorów, a co za tym idzie utworzenia miejsc pracy.

Agnieszka Korajczyk-Szyperska


Napisz komentarz

Komentarze

2016, 23 czerwca 2018
Czekamy na inwestorów .No to poczekamy . Czas pokaże czy się doczekamy.
wolo, 23 czerwca 2018
Brawo! A czemu pan Burmistrz nie organizuje pracy?
Ktosiu, 23 czerwca 2018
Jakie bezrobocie? Tu ludzi do pracy nie ma
Dodaj ogłoszenie