700 odsłonInformacje14 lutego 2016, 13:02,

Sześć bramek w trzeciej grze kontrolnej Mazura

Mazur Gostynin w sobotę, 13 lutego we Włocławku rozegrał swój trzeci mecz kontrolny. Podopieczni trenera Artura Szulwacha pokonali Kujawiaka Kowal 4:2.

Mazur w pierwszej połowie absolutnie zdominował rywala, nie dopuszczając przeciwników do ani jednej sytuacji strzeleckiej (tylko dwie interwencje Roberta Ratajskiego w tej części gry) ani zbytnio nawet na swoją połowę, aplikując przy tym dwie gole. Pierwsza okazja do zdobycia bramki to strzał z rzutu wolnego w 12 minucie Damiana Surmaka w słupek. Natomiast pierwszy raz piłka do siatki wpadła w 25 minucie, po podaniu Macieja Koziorowskiego, który w przerwie zimowej zasilił szeregi Mazura, do siatki trafił Bartosz Komorowski. Pięć minut przed przerwą było już 2:0, bramkę zdobył Damian Surmak a asystował Rafał Wilamowski.

W przerwie tradycyjnie jak to bywa w grach kontrolnych, trener Artur Szulwach wpuścił na boisko kilku zmienników, niestety kompletnie nie zdali oni egzaminu tego dnia. W 58 minucie rywale z Kowala zdobyli pierwszą bramkę a 10 minut później wyrównali stan meczu. Kujawiak zaczął dominować na boisku, głównie w środku pola a także przeprowadzał groźne akcje skrzydłami, które siały popłoch w obronie Mazura. Dopiero powrót na boisko na ostatnie minuty Bartłomieja Dębickiego i Rafała Wilamowskiego polepszyły grę. Drugi z wymienionych zawodników znów zaliczył kluczowe podanie. W 76 minucie z prawej strony boiska podał do Patryka Gronalewskiego, który trafił do niemal już pustej bramki z kilku metrów. Dla młodego wychowanka Mazura, który niebawem skończy 16 lat, była to pierwsza bramka w seniorskiej karierze, oby było ich jak najwięcej.

Wynik na 4:2 ustalił, po przechwycie w środku pola i skutecznym strzale w sytuacji sam na sam Maciej Koziorowski.

Kolejne gry kontrolne w czwartek, 18 lutego o g. 17:00 z GLKS Baruchowo we Włocławku na jednym z boisk OSiR Włocławek przy Chopina 8 oraz w niedzielę, 21 lutego o g. 18:30 w Płocku na bocznym boisku Wisły Płock przy Łukasiewicza 34 z Deltą Słupno.

Mazur Gostynin - Kujawiak Kowal 4:2

Bramki dla Mazura: 25' Bartosz Komorowski, 40' Damian Surmak, 76' Patryk Gronalewski, 78' Maciej Koziorowski
Mazur rozpoczął w składzie: Robert Ratajski - Arkadiusz Górecki, Konrad Stańczak, Piotr Dutkiewicz, Łukasz Kiełbasa, Dominik Dutkiewicz, Damian Surmak, Maciej Koziorowski, Bartłomiej Dębicki, Rafał Wilamowski, Bartosz Komorowski;

zagrali także: Bartosz Tomczak, Bartosz Dutkiewicz, Piotr Wilamowski, Patryk Gronalewski, Jarosław Durka, Łukasz Kaczmarek

W środę, 10 lutego 2016 r. Mazur Gostynin w drugiej grze kontrolnej przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2015/16 pokonał Kasztelana Sierpc 2:1. W meczu rozegranym na bocznym boisku Stadionu Wisły Płock bramki strzelali: dla Kasztelana w 14 minucie Maciej Lemanowicz a dla Mazura w 34 minucie głową Dominik Dutkiewicz, pod dośrodkowaniu Damiana Surmaka oraz w 46 minucie Damian Surmak, po podaniu od Rafała Wilamowskiego.

Mazur wystąpił w składzie: Robert Ratajski - Arkadiusz Górecki, Łukasz Kiełbasa, Piotr Dutkiewicz, Konrad Stańczak - Bartłomiej Dębicki, Dominik Dutkiewicz, Maciej Koziorowski, Damian Surmak, zawodnik testowany - Bartosz Komorowski; zagrali także: Bartosz Tomczak, Patryk Gronalewski, Jarosław Durka, Bartosz Dutkiewicz, Rafał Wilamowski, Łukasz Kaczmarek.