Popularny: 2800 odsłon Informacje 13 marca, 13:54,

Szpitalne łóżko stanęło w płomieniach. Spłonął 37-letni pacjent

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło we wtorek (12 marca br.) w Szpitalu Samorządowym w Kutnie. W nocy około 1:30 zapaliło się jedno z łóżek, na którym leżał pacjent. Pomimo akcji ratunkowej 37-latek nie przeżył. Sprawę bada policja oraz prokuratura.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 16
Przeprowadzone przez biegłego z zakresu pożarnictwa oględziny wykazały, że na łóżku pacjenta, które stanęło w płomieniach znajdowały się papierosy oraz nadpalona zapalniczka


Mężczyzna trafił do szpitala w minioną sobotę. Leżał na oddziale chorób wewnętrznych - czytamy w serwisie polsatnews.pl.

W nocy ok. godz. 24 mężczyzna zaczął się dziwnie zachowywać. Nielogicznie się wypowiadał, chciał wyjść ze szpitala. Był agresywny. To spowodowało, że podjęto decyzję o przywiązaniu go do łóżka pasami bezpieczeństwa - informuje  Krzysztof Kopania  rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

We wtorek w nocy w sali, w której leżał 37-latek wybuchł pożar. W jego następstwie mężczyzna doznał poparzeń około 70% powierzchni ciała. Błyskawicznie został przetransportowany na OIOM, a następnie do placówki zajmującej się leczeniem poparzeń. Niestety, rano około godziny 9.00 stwierdzono zgon.

Przeprowadzone przez biegłego z zakresu pożarnictwa oględziny wykazały, że na łóżku pacjenta, które stanęło w płomieniach znajdowały się papierosy oraz nadpalona zapalniczka.

"Aktualnie prowadzone postępowanie, dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci. Niewykluczone jest, że po pogłębieniu ustaleń kwalifikacja prawna zdarzenia ulegnie zmianie"- wyjaśnia rzecznik prokuratury.


Napisz komentarz

Komentarze

eciepecie, 16 marca
ale że kto nie mało ma płacone za dyżur? pielęgniarka czy lekarz? bo wszystko na głowie pielęgniarki. A widziała Pani lekarza na nocnym dyżurze, żeby się zajmował pacjentami czy raczej śpią?
Maria, 14 marca
Co robiły osoby odpowiedzialne za tego pacjenta?Spały?A za dyżur płacone i to nie mało!!!
Popularny: 1300 odsłon Informacje 13 marca, 12:44,

Ananaski wyróżnione na prestiżowym konkursie tańca

W sobotę (9 marca br.), już po raz jedenasty MCK w Bełchatowie zaprosiło tancerzy z całego kraju, którzy zapragnęli zaprezentować swoje układy podczas najważniejszego turnieju tańca nowoczesnego oraz współczesnego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 77
Gratulujemy wspaniałym tancerkom!

Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje to cieszący się ogromnym zainteresowaniem turniej, zrzeszający środowisko taneczne z całej Polski. W sumie wystąpiło 60 świetnych zespołów, często laureatów ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych konkursów tanecznych, wśród nich tancerze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie.

Ananasy i Ananaski również pokazały swoje umiejętności i zdobyły nowe doświadczenia w swojej ulubionej dziedzinie. Ponadto, jury wyróżniło Ananaski za układ choreograficzny do utworu „Hit the road Jack” przygotowany przez Martę Wiśniewską-Gizę.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie