Informacje7 lutego, 18:13,

Szturm byłego posła z naszego okręgu na Sejm. Nieudany

Szturm byłego posła z naszego okręgu na Sejm. Nieudany
Źródło foto: screen z www.tvn24.pl


Były poseł z okręgu nr 16, czyli płocko-ciechanowskiego, Maciej Wąsik dzisiaj rano próbował wejść w grupie z posłami PiS do Sejmu. Szturm się nie udał, zapobiegła temu Straż Marszałkowska.Przypomnijmy, były szef CBA, koordynator służb specjalnych i szef MSWiA w rządach PiS Mariusz Kamiński oraz jego były zastępca Maciej Wąsik zostali w środę skazani na dwa lata bezwzględnego pozbawienia wolności za swoje działania w aferze gruntowej. W związku ze skazaniem prawomocnym wyrokiem, utracili mandaty poselskie, o czym mówi artykuł 99 Konstytucji ust. 3. Obaj trafili do więzienia na dwa tygodnie, opuścili je po ułaskawieniu przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

W środowy poranek, przed godziną 10:00, na którą zaplanowano posiedzenie Sejmu, Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński próbowali wejść do Sejmu głównym wejściem. W stronę wejścia do gmachu parlamentu ruszyła kolumna posłów PiS z byłymi posłami Kamińskim i Wąsikiem w środku. "Panowie jedziemy! Jazda!" – można było usłyszeć okrzyki maszerujących posłów.

Kamiński i Wąsik mogliby spokojnie wejść do Sejmu, gdyby wyrobili sobie przepustki dla byłych posłów, wybrali jednak wariant siłowy. Obaj uważają, że nadal są posłami i Marszałek Szymon Hołownia uniemożliwia im wykonywanie pracy posła. Jak się można było spodziewać, doszło do przepychanek ze Strażą Marszałkowską, media obiegły zdjęcia Kamińskiego zakleszczonego w młynie między posłami a Strażą Marszałkowską.

Po godz. 10 byli posłowie odjechali samochodem sprzed gmachu Sejmu i nie dostali się do budynku.

 

 

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Tomek, 7 lutego
Obecne wydanie 19 30 to jak flaki z olejem s prowadzący smutas jakby to był pogrzeb
Dodaj ogłoszenie