Popularny: 1900 odsłonInformacje5 dni temu, 13:37,

Tadeusz Biniewicz – artysta wszechstronny


Gostyniński artysta pracuje obecnie m.in. nad najwyższą na świecie rzeźbą Dawida

O lokalnym rzeźbiarzu i malarzu Tadeuszu Biniewiczu i jego pracach informujemy Państwa co jakiś czas, prezentując nowo powstałe rzeźby i obrazy.Obecnie, równolegle powstają rzeźby pastuszków z Fatimy oraz Dawida wg projektu Michała Anioła. Zakończenie najwyższej na świecie rzeźby Dawida wyższej od oryginału o 34 cm zaplanowane jest na 2022 rok. Rzeźbiarz chce wykonać tę postać perfekcyjnie z najmniejszymi detalami, w tym celu uda się do Florencji, aby dobrze przyjrzeć się pierwowzorowi.

Tak jak wspominaliśmy, równolegle wykonywane są na zlecenie jednej z płockich parafii postacie św. Hiacynty i Franciszka Marto oraz siostry Łucji. Dwie z trzech postaci są już zakończone. Tak jak we wszystkich swoich pracach Tadeusz Biniewicz dba o szczegóły i lekkość w oddawaniu postaci poprzez wykonanie prześwitów. Oprócz tego parafia zamówiła rzeźby Papieża Jana Pawła II, Matki Boskiej Fatimskiej oraz Anioła Stróża. Materiał przeznaczony do wykonania tych prac to petit granit dostarczony z Belgii.

Oprócz rzeźbienia Tadeusz Biniewicz nie zapomina o malarstwie i w ostatnim czasie wykonał 3 portrety. W planach artysta ma rzeźby cmentarne, które znajdą się w Gostyninie, Wrocławiu i Opolu.

Artyście życzymy sił do pracy oraz weny twórczej.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: UM Gostnyin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

ona, 5 dni temu
Szkoda, że Gostynin tak niewiele korzysta z talentu Pana Tadeusza.
Dodaj ogłoszenie