zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (1300 odsłon)

To już 10 lat. Zespołu z Solca świętował jubileusz [ZDJĘCIA]


Udostępnij100 lat!

Solec zespół pieśnii tańca

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Solec, 8 czerwca br. (piątek) świętował 10-lecie swojego istnienia. Zespół rozwija się przy Szkole Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Solcu. Liczy 60 tancerzy i absolwentów tej szkoły. Choreografem zespołu jest p. Jolanta Gutowska.


Nie ma takich słów, które wyraziłyby wdzięczność za to co robią tancerze z Solca. Za mała jest ludzka dusza, aby pomieściła dumę jaka rozpiera mnie jako dyrektora, a serce nie odda miłości jaką do nich czuję..." - powiedziała Anna Wojciechowska – Dyrektor Szkoły na deskach Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, tuż po koncercie jubileuszowym.

Dzieci z małego Solca robią rzeczy wielkie. W swoich działaniach artystycznych propagują polską ludowość, upowszechniają dziedzictwo kulturowe Mazowsza. W swoich tańcach popularyzują piękno i walory regionalnego oraz narodowego folkloru, z radością i wielkim zapałem odkrywają przed publicznością uroki tańców ludowych oraz pięknych pieśni, które stanowią ważną część naszego dziedzictwa kulturowego. Pragną ocalić od zapomnienia to, co powinno być drogie wszystkim Polakom - promując zarówno polską kulturę jak i tradycję. Zespół od chwili powstania jest kuźnią talentów dzieci i młodzieży. To tu kształtują się artystyczne dusze, rozwijają taneczne pasje. Spotykają się w nim kolejne pokolenia dzieci i młodzieży, która odkrywa piękno, urok i tajemnice tańca ludowego.

Dzieci w swoim repertuarze tańczą tańce regionu Krakowa, Rozbarku, Spisza, Łowicza oraz tańce narodowe. Na deskach Teatru Dramatycznego w Płocku wystąpiły ze spektaklem ,,Kopciuszek” oraz przedstawiły inscenizację ,,Żniw”. Niezapomniane wrażenia towarzyszyły publiczności podczas dwukrotnego wystawienia przez zespół widowiska wokalno-tanecznego ,,Wesele Łowickie”, gdzie samymi widzami byli Wielcy aktorzy, Wielcy ludzie, Dobre anioły naszej szkoły, w osobach Emilii Krakowskiej odtwórczyni Jagny, głównej roli w ,,Chłopach” oraz Ignacego Gogolewskiego – Antek Boryna.

W swoich tańcach ludowych po całym świecie rozsiewają polską kulturę, tradycję i naszą piękną historię. Tańczyły już na scenach Chorwacji, Serbii, Montenegro, Niemiec, Bułgarii, gdzie wytańczyły Złotą Lirę. Największą jednak dumą dla zespołu był występ dla samego Papieża Benedykta XVI na Placu Świętego Piotra w Rzymie.

"Taniec, to nie układ figur, żeby się go nauczyć trzeba go pokochać."

Tancerze tańcząc pamiętają, że wszystko, co się czyni, należy czynić na chwałę Boga. Aktywnie uczestniczą w życiu swojej "Małej ojczyzny" Parafii Św. Wojciecha w Solcu, gdzie z dumą i ogromnym zaangażowaniem przekazują wartości duchowe i religijne tak bardzo drogie każdemu Polakowi.

 

Tematy:Soleczespół pieśnii tańca

Sprawdź też: Paznokcie akrylowe GostyninAuto holowanie GostyninZdjęcia do dokumentów Gostynin

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


Czy mieszkańcy Gostynina zapłacą za usunięcie chemikaliów z ul. Ziejkowej? Burmistrz...
Czy mieszkańcy Gostynina zapłacą za usunięcie chemikaliów z ul. Ziejkowej? Burmistrz...
Czy mieszkańcy Gostynina zapłacą za usunięcie chemikaliów z ul. Ziejkowej? Burmistrz...

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij