Popularny: 3200 odsłonInformacje18 listopada 2018, 17:53,

To miasto umiera - buntowniczy spektakl w MCK

W niedzielę (18 listopada br.) w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie odbyła się premiera widowiska Akademii Inicjatyw Młodzieżowych pt. "Miasto Duchów".


Udostępnij 118
Czy uważacie, że Gostynin jest tytułowym Miastem Duchów?


Głównym reżyserem spektaklu jest Tito z Akademii Inicjatyw Młodzieżowych, jednak jak sam przyznaje, scenariusz jest efektem burzy mózgów, pomysłów zasugerowanych przez młodzież.

"To zaczęło się dlatego, że młodzi ludzie chcą zawalczyć o Gostynin. Kiedyś było 25 tysięcy mieszkańców, a teraz jest 18 tysięcy. Obawiamy się, że za 10 lat będzie 14 tyś lub 12 tyś, a może za 150 lat nie będzie Gostynina" - tłumaczy Tito. "Chodzi o walkę, aby ktoś ich wysłuchał. O to, że może oni też mają dobre pomysły, i aby rodzice, nauczyciele, politycy, urzędnicy chcieli ich wysłuchać" - dodaje.

W widowisku wystąpiło 14 aktorów będących w większości uczniami naszych szkół powiatowych. Najmłodsza występująca na scenie aktorka ma 5 lat.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

2018, 29 listopada 2018
Ten tytuł trafnie oddaje stan naszego miasta. Co dnia ktoś umiera , dosłownie . Wiekowo coraz młodsi. Zastój , beznadzieja, przygnębienie -bo pracy brak. W szkołach uczą na pół gwizdka, szpital Kruk ledwie się trzyma. Strefa budżetowa trwa ,a tam inny wymiar pracy i płacy.
Wyborca2, 19 listopada 2018
Niestety, gostynin umiera
Popularny: 3800 odsłonInformacje18 listopada 2018, 00:01,

Bal Andrzejkowy w Starej Betoniarni

W sobotę (17 listopada br.) dzieci oraz rodzice i opiekunowie zastępczy brali udział w imprezie Andrzejkowej zorganizowanej przez Europejską Fundację na rzecz Osób Potrzebujących EFOP, Fundację FRiDa, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie oraz Gostynińskie Centrum Rozwoju.


Udostępnij 24
Radości i zabawy było co niemiara

Imprezę poprowadzili  Ela Tomczak z Latino Cafe która wcieliła się we wróżkę Lucynkę, wrózbita Kuba Trocha z firmy Magoja oraz Dj Krzysztof Sochacki.
Dzieci brały udział w licznych grach, zabawach i konkursach z nagrodami, mogły pomalować sobie buzię, włosy czy zrobić zmywalny tatuaż. Nie mogło zabraknąć andrzejkowych wróżb w których wszyscy chętnie brali udział.

Ponadto Fundacja Feniks z Płocka prowadziła zajęcia z pierwszej pomocy. Na imprezie zagościli również seniorzy z Klubu Parostatek, którzy obdarowali dzieci słodkościami oraz przynieśli dzieciom maskotki. Po imprezie, najmłodsze dzieci wraz z rodzicami zastępczymi udali się do Ośrodka Jezdzieckiego Victoria z Bierzewic gdzie mieli zapewniony nocleg, zajęcia artystyczne oraz zajęcia z psychologiem.

Impreza została zorganizowana w ramach projektu pt.,, Świadomi rodzice - Szczęśliwe dzieci,, dofinansowana ze środków z budżetu Wojewodztwa Mazowieckiego.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

norbi, 18 listopada 2018
super było

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie