Popularny: 3100 odsłonInformacje18 lipca, 19:10,

Towar deficytowy. W gostynińskich marketach brakuje cukru

Towar deficytowy. W gostynińskich marketach brakuje cukru

Jeden ze sklepów wprowadził limity na zakup cukru

Mieszkańcy Gostynina na grupach facebookowych skarżą się na trudną dostępność cukru w sklepach. Problem pojawił się kilka dni temu, klienci idący do marketu kupić cukier widzą najczęściej puste półki.- "Czy w naszym Gostyninie zabrakło cukru???" - pyta pani Aleksandra.

- "Słodzić miodem:-), Czego jeszcze w tym kraju zabraknie" - odpowiada pan Paweł.

Pomimo codziennych regularnych dostaw, klienci w obawie przed wzrostem cen w błyskawicznym tempie wykupują go w hurtowych ilościach. W poniedziałek późnym popołudniem cukru próżno było szukać zarówno w sieci Biedronka,  Lidl a nawet w Netto, które wprowadziło limity sprzedaży cukru - 10 kg/paragon.
Cukier można kupić w niektórych sklepach osiedlowych, jednak jego cena potrafi dochodzić nawet do 5 złotych za 1 kg.

Czekają nas drastyczne podwyżki cen cukru

"Obawiam się, że pod koniec roku cena cukru może wzrosnąć nawet dwukrotnie" - powiedział serwisowi money.pl Roman Kubiak prezes spółki Pfeifer & Langen Polska jednego z największych producentów cukru w naszym kraju.

Skąd taki wzrost? Jak wskazuje Kubiak, czynników jest kilka. Po pierwsze, wojna w Ukrainie i sankcje nałożone na Rosję i Białoruś, a co za tym idzie, rosnące ceny nawozów. - Z powodu embarga ich ceny poszybowały w górę, co przekłada się na wzrost kosztów uprawy. Buraki cukrowe wymagają mniejszej ilości nawozów niż np. pszenica, której cena rośnie dużo bardziej - tłumaczy prezes Pfeifer & Langen Polska.

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Robert, 21 lipca
Haha zaraz piasku braknie na dybance Ludzie sami popłoch robią
Janina, 20 lipca
Mieszkam w Długołęce i u mnie na wiosce nie ma problemu z cukrem. Cały czas dostępny i to w nie zmienionej cenie. Więc nie rozumiem tych ludzi walczących o 1kg cukru.
Wróciłem, 19 lipca
Nie może być. Braki w pisowskim raju. To chyba wina ... .W wolne miejsce można wpisać dowolną przyczynę. Suweren i tak uwierzy.
Dodaj ogłoszenie