Popularny: 600 odsłonInformacje9 września, 07:25,

Trampkarze Mazura zgarnęli kolejne 3 punkty

Jest drugie zwycięstwo trampkarzy Mazura Gostynin w 1 Lidze Wojewódzkiej. Podopieczni trenera Mariana Golatowskiego wygrali 6:3 w sobotę, 7 września 2019 r. z drużyną MOSiR II Mińsk Mazowiecki.

Udostępnij 14
Oby tak dalej!

Mazur zagrał bardzo walecznie, goście w drugiej połowie próbowali doprowadzić do wyrównania - wynik 4:1 zmienił się na 4:3 - na szczęście po dwóch bramkach Macieja Gajewskiego rywale nie zdołali odebrać punktów.

1 Liga Wojewódzka Trampkarz U-15 - 5 kolejka:

Mazur Gostynin - MOSiR Mińsk Mazowiecki 6:3

Przeczytaj też: Wygrana po ciężkim boju. Mazur przegrywał 0:2 i wygrał 4:2! [VIDEO]

bramki: 24' 46' 49' Igor Solarski, 77' 80+2'' Maciej Gajewski, 32' Konrad Milczarek - 20' Patryk Gruszczyński, 55' Aleksander Dzięcielewski, 68' Mateusz Grajda

Mazur: Kacper Figaszewski - Adrian Sarniak, Maksymilian Koprucki, Oskar Wiliński, Jakub Rutkowski, Jakub Bugdał, Igor Solarski, Maciej Gajewski, Albert Smyczyński, Konrad Milczarek, Oliwier Olszanowski; trener: Marian Golatowski

Ławka rezerwowych: Jakub Wysocki, Oliwier Grabarczyk, Krystian Różycki, Dawid Fafiński, Michał Cichocki, Mateusz Pieniążek, Adrian Leśniewski

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Popularny: 900 odsłonInformacje8 września, 11:16,

Mazur przegrywa w derbach

W 4 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej Mazur Gostynin w prestiżowym derbowym pojedynku przegrał w Gąbinie z Błękitnymi 1:2.

Udostępnij 12
Błękitni Gąbin lepsi od Mazura Gostynin

Nie mogą narzekać na brak emocji kibice Mazura Gostynin, gdyż wszystkie mecze w tym sezonie są bardzo emocjonujące. Niestety, Mazur po raz drugi z rzędu nie zdobył choćby punktu, po dwóch zwycięstwach od początku sezonu, w sobotę, 7 września nasz zespół przegrał po raz drugi w tym sezonie.

Nasz zespół zagrał osłabiony, z różnych przyczyn zabrakło trzech podstawowych piłkarzy: Bartosza Komorowskiego, Damiana Surmaka i Rafała Wilamowskiego a w całej drużynie wystawionej na sobotni mecz tylko dwóch piłkarzy Mazura - kapitan Piotr Dutkiewicz oraz Michał Matecki, który wszedł na boisko w drugiej części meczu - mieli więcej niż 20 lat. Mimo tego, tak młody zespół trenera Arkadiusza Szulczewskiego nie bał się przeciwstawić rywalowi. Od 28 minuty Mazur za sprawą wykończenia rzutu rożnego i przedłużeniu piłki przez Bartłomieja Skoniecznego, Eryk Przybylski dał prowadzenie naszej drużynie. Niestety, radość z prowadzenia trwała tylko sześć minut.

W 34 minucie miała miejsce najbardziej kontrowersyjna sytuacja w meczu, według sędziego Cezarego Ossowskiego z Wydziału Sędziowskiego Ciechanów faulowany w polu karnym był przez kapitana Mazura Piotra Dutkiewicza obrońca gospodarzy Kamil Staniszewski. Powtórki wideo pokazują jednak, że zawodnik Błękitnych mówiąc po piłkarsku "szukał kontaktu" z nogą rywala, przewracając się jeszcze przed kontaktem z obrońcą naszego zespołu i jest to bardzo kontrowersyjna decyzja.

Jedenastkę na gola zamienił mocnym strzałem Damian Lisiecki i do przerwy było już 1:1.

Po przerwie niestety to gospodarze objęli prowadzenie, którego jak się okazało, nie oddali już do końca meczu. Po wykonanym w 56 minucie rzucie rożnym w zamieszaniu podbramkowym próbowali pokonać Huberta Borowego piłkarze Błękitnych, wreszcie po strzale w poprzeczkę, dwóch obronach bramkarza Mazura, przy czwartej próbie piłka znalazła się w siatce po mocnym strzale Staniszewskiego.

Od 59 minuty Mazur grał z przewagą jednego zawodnika, za wybitnie niesportowe zachowanie wobec publiczności z Gostynina zgromadzonej na trybunach czerwoną kartkę obejrzał strzelec pierwszego gola - Damian Lisiecki.

Do końca spotkania wynik meczu, mimo wielu prób Mazura, już się nie zmienił.

SKRÓT MECZU:

Nasz zespół z 6 punktami w tabeli spadł na 8 miejsce w tabeli.

Kolejny mecz to spotkanie na własnym boisku, w sobotę, 14 września 2019 r. o g. 11:00 Mazur zagra z Kasztelanem Sierpc.

Błękitni Gąbin - Mazur Gostynin 2:1

bramki: 34' Damian Lisiecki (rzut karny), 56' Kamil Staniszewski - 28' Eryk Przybylski

Błękitni: Mateusz Lewandowski - Maciej Chyżyński (90'+1 Rafał Paczkowski), Bartłomiej Jabłoński, Kamil Borkowski, Dominik Dutkiewicz, Kajetan Jeznach, Damian Lisiecki, Jakub Osmański (78' Adrian Wypyszyński), Kamil Staniszewski, Filip Strzegowski, Tomasz Ziarkowski (83' Kacper Maciejewski); trener: Dawid Dubielak

Mazur: Hubert Borowy - Cezary Szczerbak, Piotr Dutkiewicz, Paweł Znyk, Mateusz Dobieński - Bartłomiej Skonieczny, Dariusz Kurkowski (46' Michał Matecki), Sławomir Podgórski, Patryk Gronalewski - Eryk Przybylski, Kacper Olszewski (74' Arkadiusz Kalinowski); trener: Arkadiusz Szulczewski

Żółte kartki: Lisiecki, Staniszewski - Przybylski, Gronalewski

Czerwona kartka: 60' Lisiecki (niesportowe zachowanie wobec publiczności)