Popularny: 1000 odsłonInformacje14 lutego,

Trener i znawca piłki nożnej odwiedził SP1

W poniedziałek (12 lutego br.) w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się spotkanie ze Zbigniewem Pawłowskim, byłym nauczycielem wychowania fizycznego, wychowawcą dzieci i młodzieży, trenerem piłki nożnej, autorem książek dotyczących historii płockiego sportu, a w szczególności piłki nożnej.

Przewiń w dół aby czytać dalejPan Zbigniew Pawłowski jest wielkim sympatykiem i znawcą historii katalońskiego klubu FC Barcelona. Posiada też bardzo pokaźną kolekcję oryginalnych koszulek piłkarskich, a także koszulek innych dyscyplin sportowych.

Z okazji 100-lecia niepodległości Polski przyjechał do SP1 z kolekcją koszulek reprezentacji Polski od lat 60.  ubiegłego wieku do  współczesnych. Wszystkie prezentowane okazy są koszulkami meczowymi. Do każdej z nich pan Zbigniew Pawłowski  opowiedział historię o jej właścicielu, meczu z którego pochodzi oraz sposobu w jaki ją zdobył. Oczywiście nie zabrakło koszulki z autografem Roberta Lewandowskiego.

Na zakończenie trener przestrzegł zebranych przed bylejakością w życiu, bo dzięki ambicji, uporowi oraz dążeniu do wyznaczonych celów można spełnić swoje nawet największe  marzenia.


Napisz komentarz

Popularny: 1200 odsłonInformacje14 lutego,

Walentynki - święto zakochanych czy komercja?

Dzisiaj, 14 lutego obchodzimy święto zakochanych czyli Walentynki. Tego dnia obdarowujemy osoby bliskie naszemu sercu drobnymi upominkami.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Zwyczaj zyskał w Polsce popularność w latach 90-tych ubiegłego wieku. Od tego czasu sklepy w połowie lutego prześcigają się w ilości dostępnych podarunków, dzięki którym okażemy swoim ukochanym nasze uczucie.

W gostynińskich sklepach wśród walentynkowego "asortymentu" królują słodkie pluszaki oraz czerwone poduszki w kształcie serca. Tradycjonaliści wybrance swego serca mogą podarować róże lub tulipany.

Nie ma róży bez kolców, ponieważ Walentynki mają również dużą grupę przeciwników, którzy uważają, iż jest to sztuczne święto niemające nic wspólnego z romantycznym wyznaniem uczuć. Ich zdaniem jest to komercyjny wymysł mający na celu wyciągnięcie z konsumentów pieniędzy, spłycający miłość do sfery materialnej.

Tematy:walentynki

Napisz komentarz

2016, 14 lutego
Komercja i tandetny kicz.

Polecane dla Ciebie

Dodaj ogłoszenie